Končí nouzový stav

0

Po 67 dnech končí v Česku nouzový stav. I nadále však zůstává řada omezení, většina z nich do 25. května. Lidé musí stále na všech místech mimo svoje bydliště nosit roušky. Výjimku mají pouze děti do dvou let, žáci a studenti na zkouškách nebo ve školách, někteří hendikepovaní anebo umělci.
Na veřejnosti je možné být maximálně v desetičlenné skupině. Mohou se konat akce, ale pouze do 100 osob za dodržení přísných hygienických podmínek – pořadatelé musí zajistit účastníkům nejméně dvoumetrový odstup a i dál platí zákaz společných šaten, sprch, umýváren a podobných zařízení.
Zavřeny jsou i nadále vnitřní prostory všech restaurací. I v povolených zahrádkách restaurací má být dál dodržován odstup od jednotlivých stolů minimálně 1,5 metru. Roušku si mohou návštěvníci sundat jedině při konzumaci jídla nebo pití.

V Česku je v neděli 17. května 8 460 potvrzených případů covid-19. Celkem 298 lidí zemřelo, 5 435 se jich uzdravilo. Liberecký kraj hlásí 200 nakažených, čtyři lidé zemřeli a 172 se jich uzdravilo. V okrese Semily je evidováno stále 36 případů.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.