Jaká opatření se mění od pondělí 17. května?

0

Od pondělí 17. května se v Česku uvolňují další opatření zavedená proti šíření koronaviru.

ŠKOLY
K normálnímu režimu výuky ve škole bez rotací se vrací první stupeň základních škol v celé zemi a druhý stupeň ZŠ a nižších ročníků víceletých gymnázií v krajích s lepší epidemickou situací (platí pro Liberecký kraj). Na druhém stupni v celém Česku má skončit rotační výuka od 24. května.

RESTAURACE
Otevřeny mohou být zahrádky restaurací, ale pouze v čase od 6.00 do 21.59 hodin. Lidé budou moci využít toalet ve vnitřních prostorách provozovny. Hosté musí být testovaní, očkovaní nebo budou muset mít za sebou covid-19, který prodělali v posledních 90 dnech. PCR test může být starý nejvýše týden, antigenní tři dny. Zodpovědnost má být podle vlády na zákaznících, doklad budou muset lidé podle představitelů vlády předložit případné kontrole ze strany policie či hygieniků.
Zákazníci jsou usazeni tak, že mezi nimi je odstup alespoň 1,5 metru, s výjimkou zákazníků sedících u jednoho stolu. U jednoho stolu mohou sedět nejvýše čtyři zákazníci, výjimkou jsou osoby ze společné domácnosti.

AKCE
Povoleny jsou návštěvy venkovních koncertů či divadel s tím, že maximální účast je 700 diváků, přičemž maximální přípustný počet přítomných diváků nesmí být vyšší než 50 % celkové kapacity míst k sezení. Totéž platí i pro návštěvy sportovních akcí. Diváci musejí být s výjimkou osob ze společné domácnosti usazeni tak, že mezi nimi bude vždy ponecháno nejméně jedno neobsazené sedadlo. Musejí mít také po celou dobu respirátor. Podmínkou je absolvování testu na koronavirus, odstup nejméně 14 dnů od očkování nebo nejvýše 90 dnů od prodělání nemoci covid-19.
Akce uvnitř možné nejsou.

VNITŘNÍ SPORTOVIŠTĚ, POSILOVNY
Povolený je provoz fitness center, posiloven a dalších vnitřních sportovišť za speciálního režimu. Platí limit jednoho návštěvníka na 15 metrů čtverečních vnitřní plochy, ve skupině budou smět být maximálně dva lidé a nejvýše 10 lidí na sportovišti. Nutné je dodržovat aspoň dvoumetrové rozestupy. Lidé se budou muset prokázat negativním testem na koronavirus, certifikátem o očkování nebo dokladem o prodělání koronaviru.
Návštěvníci sportovišť nebudou smět používat šatny ani sprchy.
Bazény, wellness, sauny a solné jeskyně zůstávají pro veřejnost uzavřené.

OČKOVÁNÍ
K očkování proti covidu-19 se mohou od pondělí 17. května hlásit všichni lidé starší 40 let.
(Zdroj: Novinky.cz)

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.