Hasiči se v Libereckém kraji zapojili do trasování

0

Od začátku ledna pomáhají příslušníci Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje (HZS LK) z oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení a oddělení a pracovišť prevence spolu s dalšími dobrovolníky pracovníkům Krajské hygienické stanice Libereckého kraje (KHS LK) v Liberci a v Semilech s tzv. trasováním v projektu „chytré karantény“.
Příslušníci HZS LK byli proškoleni v systému, který vyvinula Technická univerzita v Liberci ve spolupráci s KHS LK. Do systému lze zapisovat všechny potřebné informace a KHS LK jej využívá kvůli jeho podrobnosti, přehlednosti a možnosti čerpat potřebné informace i z jarní vlny covid-19.
Příslušníci HZS LK při trasování denně komunikují s lidmi z Libereckého kraje, kteří přišli do kontaktu s osobou, u níž byla prokázána nákaza, nebo jsou sami pozitivní. Lidem s pozitivním RT-PCR testem na přítomnost viru oznamují nařízení a podmínky desetidenní izolace. Při telefonickém rozhovoru zjišťují další potřebné informace, především jejich blízké kontakty na osoby, které se mohly koronavirem také nakazit.
Jde o práci náročnou na komunikaci a čas. Jeden telefonát může s ohledem na časové či technické možnosti volaného kontaktu zabrat i několik desítek minut. Komunikace s nemocnými, vystrašenými a frustrovanými lidmi je náročná také na psychiku telefonistů. Také celodenní telefonování v roušce příliš nepřidá na pracovním komfortu. Celkem se na pomoci KHS LK podílí 10 příslušníků HZS LK.
(Zdroj: TZ HZS LK)

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.