I v Libereckém kraji klesá počet nakažených; opatření vlády na Velikonoce

0

Dobrá zpráva zazněla na pondělní tiskové konferenci po jednání Krizového štábu Libereckého kraje. Za poslední týden v Libereckém kraji přibylo 2 541 nových případů koronaviru, což je nejméně za poslední dva měsíce. Stav v nemocnicích je ale stále neutěšený, jak přibývá mladších nakažených, prodlužuje se délka hospitalizace, takže se lůžka v nemocnicích uvolňují jen velmi zvolna. „Chápu, že řada lidí má rozvolňovací náladu, dokud se ale situace v nemocnicích nezlepší, nemůže k rozvolnění dojít. Počítejme nejméně s dalšími dvěma týdny lockdownu,“ řekl hejtman Martin Půta.
V kraji začala fungovat další očkovací místa, nově v Novém Boru, Tanvaldu a Hrádku nad Nisou, nová očkovací místa jsou i přímo v Liberci. Bohužel vakcín je stále nedostatek.

Vláda ČR také jednala o opatřeních na nadcházející velikonoční víkend. Všechny obchody bez výjimky budou zavřeny na Velký pátek i Velikonoční pondělí. Fungovat budou pouze čerpací stanice, lékárny či prodejny na letištích nebo nádražích.

I nadále platí uzávěra okresů, a to nejméně do konce nouzového stavu (11. dubna). Lidé se mohou pohybovat jen v rámci svého okresu, sportovat mohou i mimo katastr domovské obce.
K prvnímu rozvolňování by mělo dojít po 12. dubnu, prioritní je návrat dětí do škol.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.