Kraj daroval pracovníkům IZS ochranné nanopomůcky, které nechal vyrobit

0

Liberecký kraj v době začátku celorepublikového stavu nouze vyhlášeného kvůli koronaviru nečekal na pomoc vlády České republiky a sám začal vyjednávat možnost a způsoby výroby osobních ochranných pomůcek přímo v regionu. Ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci a s místními společnostmi DryLock Technologies s. r. o. a Elmarco s. r. o., které podnikají ve výrobě netkaných textilií a nanomateriálů, byl kraj schopen během několika dnů zajistit výrobu 100 tisíc nanofiltrů denně. Liberecký kraj jimi zásoboval zdravotníky, hasiče, policisty i pracovníky v sociálních a pobytových službách.
„Znovu bych chtěl poděkovat všem, kteří se na výrobě podíleli. Díky nim jsme byli schopni zajistit statisíce potřebných nanoroušek a nanofiltrů pro všechny v první linii. Děkuji také všem, kteří zcela nezištně a ze své vlastní vůle pomáhali, kde bylo a stále je potřeba, šili bavlněné roušky, nakupovali seniorům a věnovali čas i energii tam, kde bylo a je třeba,“ řekl hejtman Martin Půta.
Celkem k začátku května nechal Liberecký kraj vyrobit a ušít 109 469 kusů nanoroušek a 2 079 450 kusů nanofiltrů. Tyto ochranné pomůcky vždy zdarma putovaly členům Integrovaného záchranného systému nejen v kraji, ale také v dalších regionech. Kraj například daroval 100 tisíc nanofiltrů Krajskému ředitelství policie Libereckého kraje a 230 tisíc nanofiltrů Generálnímu ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.
Protože celková hodnota ochranných pomůcek poskytnutých jednotlivým složkám IZS přesahuje výši 100 tisíc Kč, musí v souladu se zákonem schválit výše uvedené dary v částce 3,3 mil. Kč Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém květnovém jednání.
(Zdroj: TZ LK)

Související články (celkem 220)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.