Prohlížíte: Obce, školy, organizace

Obce, školy, organizace
 | 1 621 přečtení 0

SENIOŘI V DOMOVĚ DŮCHODCŮ POHODA MAJÍ TROSKY I S VEVERKOU

Rok s rokem se sešel, uteklo to jako voda, a žáci Šperkárny se opět v březnu chystali na povinné odborné praxe. Někdo směřoval do firem, které se věnují výrobě a vystavování uměleckých děl, někdo opět zamířil do Rakouska, do městečka Ybbsitz, aby zde vytvořil další kované dílo do exteriéru tohoto krásného, kovářského města.

Obce, školy, organizace
 | 948 přečtení 0

TANEČNÍ ŠKOLA ILMA REPREZENTOVALA TURNOV V MOSKVĚ

Moskva se stala hlavním městem tance, 17. až 19. března tam probíhalo taneční mistrovství Evropy v disciplínách WADF. Tři dny se tančilo ve dvou sálech hotelu Korston. Co je u všech akcí pod organizací WADF společné, je úžasná atmosféra. Šampionátu se zúčastnilo dva tisíce tanečníků z deseti zemí Evropy, největší výprava byla již tradičně ruská, ale ani ta česká se neztratila. Z České republiky bylo v Moskvě pět škol, nejvíce úspěchů slavila právě taneční škola ILMA z Turnova, reprezentovalo ji pět tanečníků a tanečnic, v dětské kategorii Adriana Šulcová a Tomáš Müller, mezi juniory Justina Bohatá, Nikol Hanzlová a Kristian Šrajer. Celkem přivezli tři zlaté, pět stříbrných a tři bronzové medaile, a to v disciplínách salsa, merenge, bachata, cha cha, rumba, jive a tradicional dance, v sólech i v párech.

Obce, školy, organizace
 | 1 487 přečtení 0

TÉMA SCIOŠKOLA V TURNOVĚ: EXKURZE DO JEDNÉ Z PRAŽSKÝCH ŠKOL

Ve středu 22. března jsem měla tu čest a stejně jako někteří zastupitelé a další zástupci Turnova jsem mohla zavítat na exkurzi do Scioškoly v Praze 11 – Chodově.  Ze zastupitelů Turnova se exkurze zúčastnili: za školství místostarostka Petra Houšková,  ředitel ZŠ Skálova Michal Loukota, který je i současně členem městského zastupitelstva, dále pak vedoucí odboru školství, kultury a sportu MěÚ Martina Marková a pedagožky – zástupkyně ředitele ZŠ Skálova Iva Vávrová  a inovativní pedagožka této školy Vendula Bičíková.

Obce, školy, organizace
 | 3 316 přečtení 0

SCIOŠKOLA V TURNOVĚ? JSTE PRO ALTERNATIVU VE ŠKOLSTVÍ?

Aktualizováno Jedním z diskutovaných témat současného Turnova je možný vznik Scioškoly, která by mohla v Turnově začít fungovat ve školním roce 2018/2019.  Tato škola by zde byla pro širší spádovou oblast od Mladé Boleslavi po Jičín, Liberec a Jablonec nad Nisou. A jak už to tak bývá, vytvořily se zde dvě názorové skupiny. Bez ohledu na to, že mnohým chybí základní informace o tomto modelu školního vzdělávání (viz www.scio.cz).

Obce, školy, organizace
 | 323 přečtení 0

ZAJÍMÁ VÁS ŠKOLSTVÍ NA TURNOVSKU?

V květnu 2016 byla zahájena realizace projektu nazvaného MAP Turnovsko, jehož cílem je podpora a rozvoj spolupráce škol a jejich zřizovatelů a ostatních aktérů působících ve vzdělávání na Turnovsku. Hlavním výstupem je pak vytvoření Místního akčního plánu vzdělávání (MAP). Tento plán bude prioritně zaměřen na rozvoj kvalitního a inkluzivního vzdělávání dětí a žáků do 15 let, bude tedy zahrnovat oblasti včasné péče, předškolního a základního vzdělávání a zájmového a neformálního vzdělávání. Podobný projekt probíhá i v ostatních obcích s rozšířenou působností (ORP) na celém území ČR. Na Turnovsku zajišťuje jeho vedení Místní akční skupina Obecně prospěšná společnost pro Český ráj.

1 2 3 44