Krizový štáb Libereckého kraje: Ve středu se dá očekávat zostření současných opatření

0

Úvodem tiskové konference po dnešním zasedání Krizového štábu Libereckého kraje poděkoval hejtman Martin Půta především všem zdravotníkům a dalším v první linii za dosavadní náročnou práci a popřál jim co možná nejklidnější nadcházející svátky.
Jak doplnil, kraj se již také postupně připravuje na očkování, na konci prosince by první vakcínou proti koronaviru měli být očkováni především zdravotníci – očkování proběhne v areálu Krajské nemocnice Liberec, k dispozici bude 975 vakcín. V lednu jich má kraj obdržet již 9 800, očkování by mělo probíhat ve všech zdravotnických zařízeních v kraji.
V současné době je stabilizován počet hospitalizovaných ve zdravotnických zařízeních na území kraje, mírně stoupají denní počty nakažených – v pátek 373, v sobotu 232 a v neděli 120 nových případů nákazy. Přibývá covid-pozitivních zdravotníků. Liberecký kraj má v republice nejmenší procento tzv. nevytrasovaných pozitivně testovaných.
Jak na tiskové konferenci zaznělo závěrem, zraky všech se upírají ke středě 23. prosince, kdy má vláda rozhodnout o případném přechodu na pátý, nejhorší stupeň protiepidemických opatření – náš kraj se bohužel v této kategorii nalézá již několik dnů…

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.