KULTURNOV JAKO DOBRÁ ZNAČKA! (VIDEO)

0

Již po sedmé proběhla v turnovské Střelnici přehlídka toho nejlepšího z místní kultury. Za akcí stojí spolek Kulturnov, jehož snahou je kultivovat a podporovat kulturní dění ve městě a blízkém regionu. Jak uvedl jednatel Kulturního centra Turnov David Pešek, který je hybatelem spolku, dovede si představit, že spolek nebude pouze organizovat jednu akci v roce, ale podepíše se třeba i pod další projekty a aktivity. „Stále opakuji, že Turnov má na svoji velikost nebývalé kulturní zázemí, které je navíc velmi rozmanité. Když jsme dávali dohromady program tohoto ročníku, tak nám pod čarou zůstalo asi pět účinkujících, že jsme se smáli, že máme téměř postavený program napříště. Letos proběhla přehlídka již po sedmé, ale nikdo tu nebyl opakovaně, pořád je kde brát, pořád je o vystoupení na Kulturnovu zájem,“ říká David Pešek.

V sobotu 8. října vládla na Střelnici od odpoledne až do hluboké noci uvolněná, přátelská atmosféra, někdo přišel třeba jen na dechovku, nebo na módní přehlídku, jiný na vystoupení některé z kapel či divadel, narváno bylo na repríze divadelní hry Záblesk, pojednávající o milostném trojúhelníku nevidomých. A byli i tací, kteří se přišli proběhnout (Běhturnov). Příjemné bylo vystoupení nové turnovské folkové kapely Unavené šelmy. Originálním, sobě vlastním způsobem kulturu pojmenoval herec, moderátor, učitel, televizní redaktor, editor a jachtař Mario Kubaš.

Snad jen malým přáním do budoucna zůstává, aby se ještě více „nevystupujících“ přišlo na Kulturnov podívat, co dělají jejich kolegové z ostatních kapel, divadel či pěveckých sborů. Už tak dobrá atmosféra by byla ještě více umocněna bohatšími diskuzemi v kuloárech – něco jako neorganizovaná panelová diskuze turnovských kulturních spolků a aktivit napříč žánry…

Turnovanka

Představení nových knih k výročí města (Pešek – Kříž)

Výstava k výročí města v předsálí Střelnice

Neutopia

Módní přehlídka značky KUDLA

O kulturní novinařině (Pešek – Kubaš)

Šumák – Uvnitř mikrovlnky (ZUŠ Turnov)

Kontua

Záblesk (Společnost bloumající veřejnosti)

Funk Corporation

Bellamy Moon

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.