V pondělí na oběd do restaurace

0

Rozvolnění po druhé vlně epidemie koronaviru nabralo na obrátkách a od pondělí 31. května otevírají další služby. Tou zásadní je, že se otevírají interiéry restaurací.

Provoz restaurací ve vnitřních prostorách bude možný za těchto podmínek: hostů bude moci být tolik, kolik je míst k sezení, nejvýše však čtyři u stolu (mezi skupinami čtyř zákazníků, kromě členů jedné domácnosti, musí být odstupy 1,5 metru). V podnicích není povolena živá hudba či tanec.
Hosté musejí dodržovat rozestupy a nosit ochranu dýchacích cest mimo konzumaci. Budou se muset prokázat negativními testy (v restauraci jako v jediném zařízení ze všech nově otevíraných je možný i tzv. samotest), potvrzením o očkování nebo o prodělání nemoci covid-19.

Ve znovuotevřených bazénech a koupalištích bude platit limit jednoho člověka na 15 metrů čtverečních vodní a odpočinkové plochy v její blízkosti. Nutná bude ochrana dýchacích cest při vstupu či v odpočinkových zónách, ne však ve vodě. Při vstupu se budou muset lidé prokázat negativním testem z oficiálního odběrového místa, potvrzením o očkování či o prodělané nemoci v posledních 180 dnech.

Otevřou se také hudební, herní, taneční či společenské kluby a diskotéky, nebude se v nich však smět tancovat. Lidé budou muset mít negativní test z oficiálního odběrového místa.

Ve vnitřních sportovištích bude platit limit jednoho člověka na 15 metrů čtverečních (dosud platilo i omezení maximálně 30 návštěvníků, toto už nyní platit nebude). Bude možné užívat šatny.
(Zdroj: Novinky.cz)

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.