Při jarní vlně epidemie koronaviru jsme se chovali zodpovědněji

0

Aktuálně je v Turnově 322 covid pozitivních osob, v Rovensku pod Troskami 46, v Příšovicích 24, v Malé Skále 16, v Tatobitech 13, v Přepeřích 11, ale třeba v Karlovicích jeden a ve Žďárku, v Olešnici či Troskovicích nemají k dnešnímu dni ani jednoho nakaženého.
Jak dnes zaznělo na tiskové konferenci po jednání Krizového štábu Libereckého kraje – situace je stabilizovaná, nicméně se dá v blízké době očekávat ještě nárůst hospitalizovaných.
Podle ředitele Krajské hygienické správy Libereckého kraje Vladimíra Valenty neklesá, ale ani nijak výrazně nestoupá počet pozitivně testovaných. Za úterý 3. listopadu jich nicméně přibylo 665, což je jedno z nejvyšších čísel od začátku testování (včera bylo testováno zhruba 1 500 osob). Stále platí, že nejohroženější skupinou jsou senioři nad 65 let. Hygienici žádají občany o dodržování základních zásad – kontakty pouze v rodině, rozestupy, roušky a mytí rukou. „Při jarní vlně epidemie jsme měli kolem dvaceti úmrtí a veřejnost všechna opatření dodržovala, dnes máme stovku zemřelých a přístup veřejnosti je opačný, na jaře jsme se chovali zodpovědněji,“ upozornil Valenta.
Ve zdravotnicích zařízeních Libereckého kraje je podle nového radního Vladimíra Richtera k dispozici 157 volných lůžek, všechny nemocnice se připravují na nárůst počtu hospitalizovaných.
Jak poznamenal hejtman Libereckého kraje Martin Půta, současná situace se promítá do všech odvětví, například obsazenost vlakových spojů veřejné dopravy je nyní kolem 40 %, u autobusových linek 58 %.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.