PRVNÍ DEN NOVÝCH OPATŘENÍ, POLICISTÉ KONTROLUJÍ PŘÍJEZD VOZIDEL NA TURNOVSKO

0

(Aktualizováno) Turnovsko leží na hranici okresů a krajů. Od pondělního rána motoristé jedoucí do zaměstnání zaznamenali zvýšenou aktivitu policistů, kteří plní pokyny a dohlížejí na pohyb občanů mezi okresy (přehled nových vládních opatření ZDE). „Hlídky máme na několika stanovištích, především na vytipovaných hlavních příjezdových komunikacích do našeho okresu, jako jsou třeba Ktová a dálniční křižovatka v Ohrazenicích, namátkově budeme ale kontrolovat i méně frekventované trasy,“ přibližuje velitel turnovského policejního oddělení Milan Drahoňovský.

Jak dodává, v případě, že by policisté zjistili, že motoristé z větší části jezdí okresními silnicemi a používají je jako nepovolené objízdné trasy, přesunou se policisté i tam. Zatím to ale nebylo potřeba, lidé jsou podle Drahoňovského disciplinovaní, nikoho za pondělí nemuseli vracet, vše bylo případně řešeno domluvou. „Hodně řidičů už bylo vybaveno vyplněnými formuláři od zaměstnavatele nebo i svými v případě soukromých cest. Když někdo chce, tak máme na stanovištích vytištěné formuláře k dispozici a lidem je dáváme. Nikde se kvůli opatřením netvoří větší kolona, i na hlavních tazích zastavujeme auta jen namátkou,“ dodal Milan Drahoňovský.

Kontrola vozidel při vjezdu do Přepeř

Kontrolou dodržování nových opatření byla pověřena i turnovská městská policie. „Po většinu prvního dne jsme často sloužili jako informační kancelář, hlavně lidé z okolních obcí chtěli vědět podrobnosti, za jakých podmínek si mohou zajet do Turnova na nákup nebo třeba vybrat peníze z bankomatu. Také bylo rozhodnuto, že město nebude zavírat dětská hřiště, tak musíme dohlédnout hlavně na pumptrack v Maškově zahradě a na hřiště v parku u letního kina, aby lidé dodržovali základní opatření, jako jsou roušky a rozestupy,“ shrnul velitel městské policie Luboš Trucka.

„Pro obyvatele našeho ORP, zejména obcí z okresu Jablonec a Liberec zatím nemám žádnou zprávu. V neděli jsem psal na ministerstvo vnitra a upozornil na výjimečnou situaci ORP Turnov, do které spadají obce tří okresů, což je republiková rarita. Ministerstvo vnitra může udělit výjimku pro obyvatele těchto obcí, což se už někde i děje, tak doufám, že dojde i na Turnovsko. Co možná nejrychleji tuto věc vyřešit nám pomáhají hejtman Libereckého kraje i místně příslušní poslanci parlamentu, tak doufám, že lidé z Pěnčína nebo Jenišovic nebudou muset po dobu platnosti těchto opatření jezdit na nákup desítky kilometrů namísto do blízkého Turnova,“ uvedl vpodvečer 1. března starosta Tomáš Hocke.

Aktualizace 1. března 19.55 hodin:

Dnes večer starosta Turnova obdržel informaci přímo od Ministerstva vnitra ČR, že výjimka pro okolní obce ORP Turnov může být udělena. V zásadě tedy platí, že celá ORP Turnov se mění na jeden okres a lidé z přilehlých obcí okresů Liberec a Jablonec nad Nisou se po dobu platnosti zvláštních opatření mohou bez problémů vydat do Turnova za nákupy.

 

 

 

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.