Poplatky na radnici jen bezhotovostně, kraj nemocnicím zakázal všechny odkladné výkony

0

* Po dobu platnosti mimořádného opatření nelze platit na turnovské radnici hotově! Platba za odpady je možná až do 30. června (původně minimálně první splátku museli občané zaplatit do konce března).

* Krizový štáb Libereckého kraje se na svém dnešním jednání věnoval dalším opatřením v rámci regionu vycházejících z nouzového stavu. Podle nařízení vlády stanoví kraj v deseti obcích s rozšířenou působností péči o děti ve věku 3 až 10 let těch rodičů, kteří vykonávají svoji činnost v integrovaných záchranných složkách (IZS).
Dále kraj omezí provoz nemocnic a bude i nadále zajišťovat distribuci ochranných pomůcek. Všechny nemocnice v Libereckém kraji mají zrušit až do odvolání neakutní péči v nemocnicích v ambulancích lékařů první linie (praktičtí lékaři pro dospělé a pro děti, zubní lékaři, gynekologové) i v ostatních ambulancích všech ostatních lékařů specialistů (jako je například kardiologie či kožní). To se týká nejen operačních výkonů, ale i naplánovaných vyšetření v ambulancích, poradnách, včetně rentgenových, endoskopických a dalších. Akutní ambulantní i hospitalizační péče zůstává zachována.

(TvA s přispěním TZ města Turnov a Libereckého kraje)

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.