MÍSTA PRO OČKOVACÍ CENTRUM MÁME PŘIPRAVENA, ŘÍKÁ STAROSTA TURNOVA

0

„Při první vlně pandemie koronaviru vloni na jaře jsme všichni zažili vlnu nebývalého sepětí, každý chtěl nějak pomáhat, šili jsme roušky, pomáhali s jejich distribucí, lidé seniorům nosili nákupy, nebývale se zapojila do pomoci ostatním i vietnamská komunita. Na podzim už to tak bohužel nebylo, což trvá dodnes. Lidé už jsou netrpěliví, vláda opatření neumí zdůvodnit, ta jsou často chaotická a někdy i nelogická – viz třeba uzavření malých obchodů,“ shrnuje dění posledních měsíců starosta Turnova Tomáš Hocke.

Bohužel i naděje na rychlé proočkování populace se ukázala z mnoha důvodů lichá. „Co jsme na městě ovlivnit mohli, to jsme myslím udělali. Bohužel vakcínu proti covid-19 vyrobit neumíme, a neumíme ani zajistit, aby jí byl v naší zemi dostatek,“ hodnotí starosta. Přesto se ale například podařilo ve spolupráci zdravotnické školy a nemocnice zajistit antigenní testování přímo v Turově, takže lidé nemusejí dojíždět jinam.

„Máme vytipována tři místa pro velká očkovací centra. Mám slíbeno od vedení Libereckého kraje, že jakmile bude dostatek vakcín, spustíme i očkovací centrum v Turnově. Nabídli jsme zimní stadion a Kulturní centrum Střelnice, jako zálohu pak zdravotnickou školu. Pro první dvě místa hovoří dostatek parkovacích ploch a také větší vnitřní prostory. Doufám, že se do vakcinace budou moci zapojit i obvodní lékaři, což by moc pomohlo. Podle mého je proočkování populace jedinou cestou k návratu do normálu,“ dodal starosta. Jak doplnil, moc by si přál, abychom se mohli co nejdříve zase setkávat v ulicích a na sportovních a společenských akcích, aby se opět plnohodnotně rozjela ekonomika, a tuto velkou zkušenost jsme již mohli uzavřít.

KC Střelnice

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.