První den otevřených malých obchodů

0

Některé malé obchody byly zavřené od Vánoc, další obchodníci zboží prodávali přes internet, někdo měl v provozu nějakou formu výdejního okénka pro předem objednané zboží. Rozvolnění vládních opatření umožnilo v pondělí 10. května otevřít všechny menší obchody s dodržením hygienických podmínek – roušky či respirátory, rozestupy ad. Zatímco v některých městech v republice obchodníci hlásili velký zájem, v centru Turnova jsou ohlasy obchodníků spíše vlažné.

Největší zájem byl o obchody, kde prodávají obuv a oblečení. Prodejna Alpine Pro v Hluboké ulici hlásí spokojenost, lidé nakupovali hlavně boty a jak vedoucí prodejny poznamenala, zákazníci kvitovali především fakt, že si boty mohou vyzkoušet. Stejný zájem byl také v prodejně s obuví Čao v Sobotecké ulici, lidé sem přicházeli pro jarní boty, někteří přišli ještě v zimních, protože prostě jiné neměli.
Vlažný zájem byl v Knize Českého ráje, provozovali zde ale výdejní okénko, takže kdo chtěl nějakou knihu i v době lockdownu, tak ji dostal, navíc zde mohli mít otevřené papírnictví. Žádný větší zájem ze strany nakupujících dnes nezaznamenali ani v prodejně Staněk Sport v Hluboké ulici. S pěkným zážitkem se svěřila majitelka butiku Styl 2.0 v Palackého ulici. Také zde zákaznice přešly v poslední době na online prodej, dnes tak obchod navštívili spíše přátelé a stálé zákaznice, majitelka dokonce dostala mísu čerstvého ovoce, aby měla krásný den…

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.