Vláda přitvrdila, zavřela obchody a restaurace

0

Od sobotního rána 14. března jsou přijata další opatření v souvislosti s epidemií koronaviru.
Vláda zakázala maloobchodní prodej a prodej služeb v provozovnách, s výjimkou prodejen: potravin, výpočetní a telekomunikační techniky, audio a video přijímačů, spotřební elektroniky, přístrojů a dalších výrobků pro domácnosti, pohonných hmot, paliv, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží, lékárny a výdejny zdravotnických prostředků, malých domácích zvířat, krmiva a dalších potřeb pro zvířata, brýlí, kontaktních čoček a souvisejícího zboží, novin a časopisů, tabákových výrobků, služeb prádelen a čistíren, prodeje přes Internet a dalšími vzdálenými prostředky, přičemž uvedené zboží a služby se převážně prodávají nebo nabízejí v dané provozovně.
Zavřeny jsou také restaurace s výjimkou provozoven, které neslouží pro veřejnost (např. zaměstnanecké stravování, stravování poskytovatelů zdravotních služeb ad.)., zákaz se nevztahuje na prodej mimo provozovnu stravovacích služeb (např. provozovny rychlého občerstvení s výdejovým okénkem nebo prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny), zakázána je také činnost provozoven stravovacích služeb, umístěných v rámci nákupních center, provoz heren a kasin.

Jak bylo uvedeno, přehled se bude ještě upravovat. Toto opatření má trvat nejméně 10 dnů. Hlavním důvodem podle vyjádření vládních představitelů byla obavy, aby se lidé neshlukovali v nákupních centrech.
Pošty a banky zůstávají otevřené.

Sobota 14. března dopoledne před turnovským supermarketem Lidl. V sobotním dopoledni nepanovala ani před jedním turnovským supermarketem nákupní horečka, lidé nakupovali více v průběhu celého týdne, mizí především trvanlivé potraviny, zvláště ty, které jsou „v akci“

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.