O ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ V TURNOVĚ JE STÁLE ZÁJEM

0

Za dva týdny, co je možné nechat si udělat antigenní test na covid-19 v areálu turnovské nemocnice, zájem neupadá. Testování si vzala na starost skupina odborných pedagogů zdejší Střední zdravotnické školy. Antigenní testování probíhá z okénka u dolního vstupu do nemocnice u heliportu. Pedagogové „zdrávky“ tímto krokem šetří síly zdravotníkům v nemocnici.

„Antigenní testování jsme připraveni provádět i po celý únor, záleží ale samozřejmě na tom, jestli nebude obnovena školní docházka,“ uvádí ředitelka zdravotnické školy Lenka Nováková. „Zatím jsme se dohodli, že objednávkové stránky otevřeme pro zájemce do 5. února, tedy přes jarní prázdniny. Jestli poté nastoupí naši žáci do školy, budeme muset tuto službu ukončit,“ dodala ředitelka školy.

Nemocnice Turnov

O antigenní testování je setrvalý zájem. Nejvíce lidí, kolem stovky, přichází v pondělí a v pátek, v dalších všedních dnech chodí kolem 60 až 70 zájemců.

Služba je v Turnově k dispozici ve všedních dnech vždy od 8.00 do 10.00 hodin. Na testování je nutné se rezervovat přes rezervační systém kraje: https://www.nemlib.cz/covid-19/antigenni-testovani-pro-ucitele/. Bez objednání nebude odběr proveden. V případě, že je vzorek negativní, dozví se to dotyčný odpoledne SMS zprávou, ve druhém případě je nutné provést PCR test.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.