SLAVNOSTI SVIJANSKÉHO PIVA LETOS NEBUDOU

0

Svijany, 8. června 2020 – Koronaviru nakonec padly za oběť i Slavnosti svijanského piva. Na nejstarších a jedněch z největších pivních slavností v republice se letos v červenci ve Svijanském Újezdu nesejdou tisíce lidí poprvé po třiceti letech. Ředitel Pivovaru Svijany Roman Havlík a starostka obce Svijanský Újezd Petra Bursová oznámili, že po zvážení možných rizik v souvislosti s pandemií covid-19 jsou nuceni letošní slavnosti zrušit. „Lidé se potřebují bavit, ale zdraví má samozřejmě absolutní přednost,“ řekl Roman Havlík.

Slavnosti svijanského piva, které již po tři desetiletí společně pořádají Pivovar Svijany a obec Svijanský Újezd, představují jeden z vrcholů léta nejen v našem regionu. Na každoroční „srdeční záležitost“ se na koupaliště ve Svijanském Újezdu sjíždějí tisíce hudby a piva milovných návštěvníků z celé republiky, aby absolvovaly nabitý hudební program a řadu doprovodných akcí pro celou rodinu. Vedle hudby se však na Slavnosti chodí především za pivem, které na nich teče plným proudem. Loni se na nich čepovalo patnáct různých svijanských piv za lidovou cenu z celkem 160 píp.

„S velikou lítostí musíme ohlásit letošní 31. ročník Slavností za uzavřený ještě před začátkem. Na dalších – třicátých druhých Slavnostech se ve Svijanském Újezdu sejdeme 17. července 2021. Těším se, že si přitom po roční pauze dvojnásobně užijeme jejich neopakovatelnou atmosféru,“ dodal Roman Havlík.
(Zdroj: TZ Pivovaru Svijany)

Peníze za již prodané vstupenky bude síť Ticketportal vracet. Více na:
https://www.ticketportal.cz/event/SLAVNOSTI-SVIJANSKEHO-PIVA-2020

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.