DALŠÍ ROZVOLNĚNÍ VLÁDNÍCH OPATŘENÍ JE TADY, JAK SE ODRAZÍ V TURNOVĚ?

0

Od čtvrtka 3. prosince dochází k dalšímu rozvolňování vládních opatření souvisejících s bojem proti pandemii koronaviru.

* Otevření obchodů. Všechny obchody a nákupní centra se budou moci znovu otevřít. Bude platit omezení plochy na zákazníka – tedy jeden zákazník na 15 metrů čtverečních provozní plochy. Děti do 15 let by se neměly do počtu zákazníků započítávat. Lidé budou muset zároveň dodržovat dvoumetrové odstupy.
Ruší se i dosavadní nedělní zákaz prodeje. Stejně tak se mohou konat i venkovní vánoční trhy.

* Otevření stravovacích zařízení. Doposud mohly restaurace občerstvení prodávat jen přes výdejní okénka, a to maximálně do 23.00. Od čtvrtka mohou stravovací zařízení znovu otevřít od 06.00 do 22.00 hodin. U jednoho stolu budou moci sedět nejvýše čtyři lidé. Podniky budou smět naplnit kapacitu jen na 50 procent. V nákupních centrech budou restaurace vydávat jídlo pouze přes okénko s sebou.

* Otevření služeb. Všechny služby budou moci ve čtvrtek obnovit provoz. Personál bude muset používat roušku či respirátor. Ve službách stejně jako v dalších provozech bude platit omezení jeden klient na 15 metrů čtverečních provozní plochy.

* Konec omezení pohybu. Ruší se omezení volného pohybu v nočních hodinách. Venku se může sejít až 50 lidí místo současných šesti. Skončí také zákaz konzumace alkoholu na veřejně přístupných místech, naopak povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorech a ve vybraných veřejných místech zůstala.

* Částečné otevření muzeí a galerií. Otevřít budou moci pouze z jedné čtvrtiny své kapacity.
* Knihovny budou otevřeny, i zde platí 15 metrů čtverečních na osobu.
* Památky se mohou také částečně otevřít – skupiny maximálně do deseti lidí.
* Kina a divadla zůstávají zavřená.
(Zdroj: Seznam zprávy)

A co Turnov?

KULTURNÍ CENTRUM TURNOV
Pořádání akcí ve vnitřních prostorách není podle platných omezení možné, takže všechny adventní a vánoční pořady byly zrušeny.

Stále platí:
PRINCIPY VRACENÍ VSTUPENEK: Vstupenky na uvedené pořady, zakoupené v recepci KC Střelnice, vracejte tamtéž. Nová lhůta pro vrácení vstupenek bude stanovena až po otevření recepce. Vracené peníze vám po domluvě můžeme zaslat i na váš účet. V případě, že jste si zakoupili vstupenky na naše pořady online, peníze vám budou vráceny automaticky na váš účet během několika týdnů. Divadelním a hudebním abonentům i abonentům Cestovatelského klubu bude vrácena poměrná částka ze zaplaceného abonmá oproti abonentním průkazkám (i zde bude lhůta pro vracení vstupného stanovena operativně).
DÁRKOVÉ POUKAZY: Platnost dárkových poukazů bude adekvátně prodloužena. Nový termín platnosti bude zveřejněn po znovuotevření recepce KC Střelnice a obnovení provozu.
KONTAKTY: V případě dotazů ohledně vracení vstupenek či rušení pořadů volejte ve všedních dnech na telefonní číslo 733 668 128 (Sára Mochalová – recepce), které pro vás bude aktivní i přes uzavření recepce KC Střelnice. Kontaktovat nás můžete i přes e-mail: sara.mochalova@kcturnov.cz.
DOPORUČUJEME: Pro aktuální informace doporučujeme sledovat web www.kcturnov.cz a profily na sociálních sítích Facebook a Instagram. Pokud máte zájem o pravidelný Newsletter KCT v podobě e-mailu, přihlaste se k odběru na www.kcturnov.cz nebo na e-mailu romana.holubova@kcturnov.cz.

MĚSTSKÁ SPORTOVNÍ TURNOV
Bazén na Výšince zůstane do konce roku zavřený.
Stále otevřená je otázka provozu na turnovském zimním stadionu. Jisté je, že soutěže neodstartují, ale mohly by zde probíhat tréninky do 10 osob, ale vždy za podmínek, že budou mít sportující roušku. Samotný hokejový klub rozhodl o tom, že nebude nutit trénovat své hráče při takto fyzicky náročné aktivitě s rouškou. Situaci bude provozovatel areálu Maškovy zahrady nadále monitorovat, a pokud dojde ke změnám v omezeních, ihned spustí technologie pro výrobu ledové plochy. „Neradi bychom se řídili jen tím, co je, nebo není ekonomické. Opravdu vše důkladně zvažujeme, a pokud to alespoň trochu půjde, budeme se snažit před koncem roku vyjít vstříc lidem, aby si mohli přijít zabruslit,“ uvedl jednatel Městské sportovní Turnov s.r.o. Jiří Veselka.
Vedle sportovišť je Městská sportovní i provozovatelem hospůdky na mašovské návsi. Ta by za daných omezení měla fungovat od 3. prosince. (Zdroj: TZ města Turnov)

MUZEUM ČESKÉHO RÁJE
„Muzeum otevíráme ve čtvrtek 3. prosince včetně dvou nových výstav – Obrázek z pouti a Lidová hračka (ZDE). V sobotu 5. prosince otevřeme také Dlaskův statek s vánoční světnicí. Pro návštěvníky budou nachystány tzv. dílny pro kolemjdoucí pro malé skupiny nebo rodiče s dětmi či hlídací babičky,“ uvedla ředitelka muzea Vladimíra Jakouběová.
I zde budou muset být dodrženy stanovené rozestupy, hromadné návštěvy budou rozděleny do skupin po 10 lidech, povinností jsou samozřejmě roušky.

Otevírací doba Muzea Českého ráje v Turnově: od čtvrtka 3. prosince denně kromě pondělí 9.00–16.00 hod.
Dlaskův statek – otevřeno bude denně mimo pondělí od 5. do 30. prosince v době od 9.00 do 16.00 hod.

Vánoční otevírací doba Muzea Českého ráje v Turnově a Dlaskova statku v Dolánkách
22. 12. – 23. 12. OTEVŘENO
24. 12. – 25. 12. ZAVŘENO
26. 12. – 27. 12. OTEVŘENO
29. 12. – 30. 12. OTEVŘENO
31. 12. – 1. 1. ZAVŘENO

REGIONÁLNÍ INFORMAČNÍ CENTRUM (NÁHRADNÍ PROSTORY VE SKÁLOVĚ ULICI V ČP. 84 NAPROTI MUZEU)
„Již od 30. listopadu u nás funguje Ježíškova pošta. Od čtvrtka 3. prosince bude informační centrum otevřené pro veřejnost za všech předepsaných hygienických opatření vlády (roušky, rozestupy, 15 m² na osobu…) v běžných otevíracích hodinách, tj ve všedních dnech od 8.00 do 17.00 hodin a v sobotu od 9.00 do 12.00 hodin,“ uvedla vedoucí infocentra Eliška Gruberová.
Hrad Valdštejn zůstává zavřený, vládní nařízení neumožňují konání adventních koncertů. Pro veřejnost budou připraveny volné prohlídky vánočně vyzdobeného klasicistního paláce a kaple 24. prosince a od 26. do 30. prosince vždy od 12.30 do 15.30 hodin.

MĚSTSKÁ KNIHOVNA ANTONÍNA MARKA
„Vracíme se k opatřením, která jsme tu měli na podzim. Jedinou změnou je uzavření sobotního provozu v hlavní budově. Také bude knihovna uzavřena od 23. prosince do 3. ledna. Znovu zavádíme speciální otevírací dobu v oddělení pro děti a mládež v hlavní budově. Informační centrum pro mládež Turnov (ICM) je nejméně do ledna 2021 uzavřeno,“ shrnul ředitel knihovny Jaroslav Kříž.

Pokyny pro vstup do hlavní budovy knihovny a na pobočky:
– každý musí mít nasazenou roušku,
– při vstupu na každé oddělení (případně na pobočku) je k dispozici dezinfekce,
– dodržování dvoumetrových rozestupů mezi ostatními návštěvníky knihovny,
– počet návštěvníků na každém vnitřním oddělení je omezen na pět osob.

ODDĚLENÍ PRO DOSPĚLÉ (hlavní budova – Jeronýmova 517)
* pondělí až čtvrtek 8.00–18.00;
* pátek 8.00–16.00;

ODDĚLENÍ PRO DĚTI A MLÁDEŽ (hlavní budova – Jeronýmova 517)
* pondělí 9.00–12.00, 13.00–18.00;
* úterý 9.00–16.00;
* středa 9.00–12.00, 13.00–18.00;
* čtvrtek 9.00–12.00, 13.00–16.00;
* pátek 9.00–16.00;

POBOČKA TURNOV II v budově nádraží
* pondělí a středa 9.00–12.00, 13.00–18.00;
* úterý a čtvrtek 12.00–16.00;
* pátek 8.00-13.00;

MAŠOV
* každé úterý 14.00–17.00;

MALÝ ROHOZEC
* každé úterý 15.00–17.30;

VÝŠINKA
* každý čtvrtek 14.00–17.00;

TJ TURNOV
„Bohužel zatím nemáme jednoznačná pravidla pro provoz. Zatím to vypadá, že bychom za velmi omezených podmínek mohli otevřít sportovní halu, v provozu je solárium, připravujeme provoz sauny,“ shrnul vedoucí TJ Filip Stárek s tím, že do konce týdne snad bude vše vyladěno (text budeme aktualizovat).

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.