Omikronová vlna bude tento a příští týden kulminovat

0

„Rozvolňování epidemických opatření trochu paradoxně přichází v době, kdy v kraji máme nejvíc nakažených s covidem-19,“ řekl úvodem tiskové konference po pondělním (7. února) zasedání Krizového štábu Libereckého kraje hejtman Martin Půta. Na druhou stranu ale současná vlna nezpůsobuje větší zdravotní problémy, populace je proočkována i promořena. Plošné testování přestává dávat smysl.
Očkovací centra v kraji stále fungují, významně ale klesá zájem o očkování, a tak velmi pravděpodobně budou některá očkovací centra od března zrušena, nebo bude omezen jejich provoz, či se přesunou do menších prostor.
Aktuálně nejvíce zasaženou skupinou jsou mladiství ve věku 15 až 19 let, následovaní dětmi ve věku pět až devět let. V prvním únorovém týdnu proběhlo v rámci kraje testování ve školách, kterého se zúčastnilo přes 40 tisíc žáků, pozitivních jich bylo 182, což ve svém důsledku přesunulo 3 300 osob do karantény. Hospitalizováno je aktuálně 138 nakažených, většina z nich není ve vážném stavu. Přesto se zdravotnická zařízení jen pomalu vrací k normálu. Důvodem je počet nakažených zdravotníků, resp. počet těch, kteří jsou v karanténě.
Současné vlna epidemie by měla v Libereckém kraji kulminovat tento a příští týden, pak by počty nakažených měly začít klesat. Ruku v ruce s tím jde postupné rozvolnění opatření, na konci února má skončit také vládou vyhlášený stav pandemické nouze.
K 6. únoru bylo v Turnově 407 nakažených, v Rovensku pod Troskami 43, v Příšovicích 56, v Ohrazenicích 6, v Tatobitech 21, v Malé Skále 18, v Liberci 3 248.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.