Počty nakažených v kraji klesají, úprava vládních opatření

0

Tisková konference po jednání Krizového štábu Libereckého kraje začala v pondělí 12. dubna symbolickým předáním klíčů od posledních dvou vozů záchranné službě, která tímto obnovila vozový park. Aktuálně záchranka v rámci kraje provozuje 22 dodávek Mercedes Sprinter a 10 vozidel Škoda Kodiaq. Jak uvedl ředitel ZSLK Luděk Kramář, nyní bude obnova vozidel probíhat postupně v ročních cyklech.
Den po konci druhého nouzového stavu, trvajícího nepřetržitě od 5. října 2020, shrnul situaci hejtman Martin Půta. Máme právo na mírný optimismus, v minulém týdnu přibývalo denně v průměru mezi stem až dvěma sty nakažených covidem-19, ještě nedávno jich bylo kolem osmi set. Také je méně hospitalizovaných. Podle ředitele Krajské hygienické stanice Vladimíra Valenty se v kraji zatím neobjevila brazilská mutace koronaviru, bylo zde pouze jedno ohnisko mutace jihoafrické, které se podařilo eliminovat.
Jak doplnil hejtman Půta, v tomto týdnu do kraje dorazí 11 700 očkovacích dávek, což by mělo platit i pro další dubnové týdny, v květnu by mělo přijít ještě více vakcín. Všechny důležité informace k očkování a onemocnění COVID-19 najdete na našem krajském webu https://ockovani.kraj-lbc.cz/

ÚPRAVA VLÁDNÍCH OPATŘENÍ
V pondělí také vláda ČR upravila některá opatření z minulého týdne. Novinkou je upřesnění, jak mohou sportovci nově trénovat. Po víkendových zmatcích se epidemiologická skupina ministerstva zdravotnictví shodla na tom, že trénink bude možný po skupinkách o dvou hráčích. Na hřišti takovýchto skupin bude moct být až šest a jednotlivé skupiny mezi sebou musí dodržet desetimetrové rozestupy. Vláda také opět potvrdila návrat k opatření, kdy se venku i uvnitř mohou sejít maximálně dva lidé (mimo jednu rodinu).

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.