VLÁDA PŘITVRDILA, OD STŘEDY 22. ŘÍJNA PLATÍ DALŠÍ OPATŘENÍ

0

K již platným omezením z minulého týdne (ZDE) schválila vláda ČR od středy 22. října další opatření proti šíření koronaviru. Zavřou se některé obchody a k dispozici nebude část služeb. Z opatření je ale spousta výjimek. „Není to lockdown, ten by vypadal jinak, třeba podobně jako v Izraeli, kde platil prakticky zákaz vycházení, jsou to pouze další zpřísňující opatření,“ uvedl premiér. Ta platí od středy 22. října 6.00 hodin zatím do 3. listopadu.

Vláda nařídila omezení pohybu a kontaktu s jinými lidmi, výjimkou jsou cesty do práce, na úřad, na nákupy, cesty v rámci podnikatelské činnosti, cesty k lékaři nebo za rodinou. Cestovat lze i na pohřeb či svatbu. Můžete též vyjet do zahraničí nebo na chalupu.

Některé prodejny jako třeba obuv, oděvy a knihy zůstanou zavřené, omezeny jsou též služby. Ve velkých nákupních centrech budou otevřeny pouze prodejny potravin, drogerie, lékárny a další provozovny, na něž se vztahují výjimky. Těch je poměrně hodně – viz ZDE.

V platnosti zůstávají opatření přijatá v minulých dnech, jako je omezení provozu restaurací – povolena jsou jen výdejová okénka, všechny školy zůstávají zavřené. Nově je tu také povinnost nosit roušky i venku, je-li vzdálenost mezi lidmi menší než dva metry. Zrušeny jsou všechny kulturní a sportovní akce, nově jsou od středy zavřeny i knihovny.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.