STAROSTA TURNOVA K AKTUÁLNÍ SITUACI

0

Vážení obyvatelé Turnova a turnovského regionu,
opět tady máme koronavirus a nouzový stav. I já jsem chtěl v květnu věřit, že nouzový stav už nebude potřeba a že na podzim si s druhou vlnou poradíme bez větších plošných omezení. Bohužel jsem se mýlil. Podle posledních náznaků ze slov premiéra směřujeme k dalšímu zastavení země a celoplošné karanténě.

Promarnili jsme velkou příležitost, kterou jsme všichni společně na jaře vybojovali. V létě jsme podlehli iluzi, že je naše jarní vítězství nad covidem-19 definitivní, slavné a konečné. Přestože v sousedních zemích nikdy neskončila povinnost nosit roušky v uzavřených prostorách a platila i další omezení. Česká vláda vyhlásila, že jsme prostě a jednoduše nejlepší, slovy pana premiéra Best in Covid.

Jaká je realita? Počet nakažených lidí dramaticky roste, zároveň roste počet lidí hospitalizovaných a těch, kteří potřebují intenzivní nemocniční péči. Je zřejmé, že tato vlna je extrémně silná, prochází celou populací a slibovat, že ji zastaví posílené kapacity dobrovolníků na trasování, je bizarní.

Mám na vás několik proseb:
– Musíme se společně postarat o starší, nemocné a všechny potřebné lidi, ti by měli v příštích týdnech minimalizovat počet rizikových kontaktů. Proto budeme opět aktivovat sociální pomoc prostřednictvím neziskových organizací, stejně jako tomu bylo na jaře. Pokud můžete obnovit a organizovat pomoc, kterou jste nám nabídli na jaře nebo společně s Adrou poskytovali seniorům a dalším lidem bez pomoci, bude to v příštích týdnech mimořádně užitečné a potřebné.
– Noste prosím roušky, dodržujte odstup, pakliže se potřebujete setkat, tak venku a dezinfikujte si ruce.
– Senioři, jste nejvíce ohroženou skupinou obyvatel, nechte si prosím pomoci od svých dětí či dobrovolníků, vyhýbejte se nákupním centrům, většímu shromažďování lidí, na procházku choďte do přírody.

Vím, že porozumět krokům naší vlády je někdy velmi těžké. Rozhodnutí často postrádají smysl a logiku. Čísla popisující množství hospitalizovaných jsou však skutečně alarmující.
Jsme v tom zase všichni spolu a společně to zvládneme.
Tomáš Hocke, starosta města

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.