MHD v Turnově obnovena v plném rozsahu, 25. května vyjede část školních spojů

0

Odbor dopravy MěÚ v Turnově informuje občany, že provoz městské hromadné dopravy se plně obnovuje a platí jízdní řády jako před omezením v souvislosti s koronavirem. „Jedná se o obnovení prvního a posledního spoje do Pelešan a plné obnovení víkendového provozu na lince z Ohrazenic přes Turnov do Přepeř,“ shrnul vedoucí odboru dopravy Pavel Vaňátko
V návaznosti na částečné zahájení výuky v základních školách od 25. května připravuje Liberecký kraj částečnou obnovu autobusového spojení tak, aby byla zajištěna doprava do a ze škol. Nepůjde však o obnovení všech spojů. Zavedeny budou pouze ty, které nemají jinou alternativu spojení v blízkém čase. „Je potřeba uvést, že většinu přepravních potřeb zajišťují standardní spoje vedené v průběhu celého dne, a tedy i v ranní špičce,“ vysvětluje Jan Sviták, náměstek pověřený řízením resortu dopravy. „Obnoveny tedy budou spoje, které jinou alternativu nemají. Naopak posilové spoje zatím nepojedou,“ upřesňuje Sviták. Cílem je efektivní obnova veřejné dopravy v době, kdy veřejnou dopravu využívá zhruba 40 % cestujících ve srovnání s dobou před pandemií koronaviru. Liberecký kraj počítá předběžně s plným obnovením všech školních spojů včetně těch posilových opět s novým školním rokem, tedy od 1. září.
Kompletní informace o obnově veřejné dopravy v Libereckém kraji naleznou cestující na webu Integrované dopravy Libereckého kraje www.iidol.cz.

Související články (celkem 223)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.