KULTURNOV 2021 (VIDEO)

0

V sobotu 9. října se opět ukázalo, že v Turnově a jeho okolí žije mnoho činorodých lidí. Zdejší kulturní scéna má co nabídnout. A jestliže si někdo při prvních Kulturnovech myslel, že se nabídka za chvíli vyčerpá, mýlil se. Stále přicházejí noví. Mladí, starší, začátečníci či zkušení muzikanti a divadelníci. Letošní ročník přehlídky turnovské kultury to opět ukázal. A možná s ještě větší razancí, protože vloni se Kulturnov ze známých důvodů konat nemohl.

Přehlídku zahájil Big Band ZUŠ Turnov, hudební těleso, které na to, že jde o ryze amatérskou záležitost žáků zdejší základní umělecké školy, má co nabídnout – swingové a jazzové evergreeny a nové věci – stojí za poslechnutí! Stejně tak tři chlapíci, kteří si říkají Blues-Rock Nonsens 1984.

Big band ZUŠ Turnov

Blok knihovny a ZŠ v Žižkově ulici v kině Sféra

A Daniela Weissová, resp. Čmukaři? Ta pro děti zahrála úplně novou pohádku a lze než konstatovat, že si podmanila jak děti v hledišti, tak jejich dospělý doprovod. Payya Matys a Tribal Force, hip hopové frázování, tohle tady kromě této formace nikdo nenabízí!

Další blok v nabídce Kulturnova patřil Knihovně Antonína Marka, která si v loňském roce připomínala neskutečné dvousté výročí svého vzniku, a prakticky knihovníci neměli moc možností, jak to oslavit. Tak snad opožděně…

Písničkářka Eva Matylda Jiříčková, pražský herec s turnovskými kořeny Václav Knop v Pohovce, deskové hry v jedné z postranních učeben turnovské Střelnice a poté jeden z vrcholů letošního ročníku – Lent Moyo! Mezinárodní folkové duo, dvojhlasně anglicky zpívané vlastní písně, ale i covery – především Boba Dylana a jeho duety s Joan Baez. O této dvojici, spojené s Turnovem, budeme ještě slyšet!

Dramaturgie svátečního dne zdejší kultury dále nabídla vtipné setkání s hercem, moderátorem a spisovatelem Petrem Vydrou, v zrcadlovém sále Střelnice si s chutí zahráli divadelníci ze souboru Kámoš Drámoš a v hluboké noci přehlídku startující odpoledne ve 14.00 hodin běžeckým závodem Běhturnov ukončila formace opravdového mládí a nasazení – What The Funk.

Zdá se, že zdroje kultury v Turnově jsou nevyčerpatelné, tak se budeme těšit na Kulturnov 2022!

Daniela Weissová – Čmukaři

Payya Matys a Tribal Force

What The Funk

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.