Z ANGLICKÉHO TÝDNE PRO TURNOV JENOM BOD (VIDEO)

1

Místo „povinných“ šesti domácích bodů získal Turnov v jednom týdnu jenom jediný, a jeho situace před posledním podzimním kolem je velmi vážná, nikoliv však zoufalá. V kraji, kde komplet dohrána je pouze I. A třída, se v přeboru už předehrával začátek jara. Ve 13. kole Přepeře podlehly v Lomnici vedoucímu celku z Hamrů. Sedmihorkám zachraňoval na poslední chvíli alespoň bod Marek, který se posléze po přísném trestu poroučel z placu! Městečko pod Troskami vyloupili železnobrodští skláři, ale Rovenští mají na reparát ještě dvě dohrávky. Na podzim dohráno hlásí okresy Jablonec a Semily.

DIVIZE

* FK Turnov – Sokol Živanice 1:3 (0:0). Branka 63. Kordík, rozhodčí Erlebach, ŽK 2:2, diváků 156. Sestava: Hyka – Šimek, Novotný, Kordík, Tvrdý – P. Havel (80. Šulc), Beníšek, Benek, Cigánek (72. Svoboda) – Horák, Š. Havel, Houžvička (80. Papoušek).
Jestliže minulý týden v Kratonohách šli Turnovští štěstí naproti, v tzv. anglickém týdnu to bylo zcela obráceně. Ve středeční (8. 11.) dohrávce s ligovou rezervou Pardubic se domácím na kopačky lepilo nejen bláto, ale také pořádná porce smůly. Hosté po úvodní dvacetiminutovce vedli už 0:2. Po faulu na Houžvičku snížil z penalty Horák a z povedeného trestného kopu se Cigánkovi podařilo dokonce vyrovnat. Ještě líp bylo v 58. minutě, kdy Horák po pohotové dorážce otočil skóre úplně! Nálepku smolaře si pak vysloužil kapitán Novotný. V 70. minutě si nešťastně srazil do vlastní sítě centr hostů a poté v penaltovém rozstřelu v sedmé sérii svůj pokus neproměnil a prémiový bod tak braly Pardubice.

V neděli do Českého ráje dorazil zatím suverénní lídr soutěže, kterého modrobílá jedenáctka sice potrápila, ale na body to zase nestačilo. Papírové předpoklady dané postavením obou soupeřů v tabulce se bezezbytku naplnily, byť až v druhém poločasu. Jeho ráz k domácí smůle stanovily dvě minuty – 56. a 57., v kterých se za záda Hyky dvakrát trefil klikař Milan Ujec! Bodovou naději domácích vykřesal v 63. minutě kontaktním gólem po rohu zblízka Kordík, ale poslední slovo patřilo přece jen Živanicím, které svým kanonýrem Kakrdou, jenž dorážel Hykou vyraženou předchozí tutovku, kontrovali po chvíli. Podle asistenta trenéra J. Mencla Turnovským nezbývá nic jiného, než ve Vykáni bodovat naplno.

Ostatní výsledky: Admira – V. Mýto 2:1, D. Králové – Letohrad 2:0, Chrastava – Vykáň 4:5np, Kolín – Zbuzany 2:0, Brandýs – Čáslav 3:4np, Mšeno – Kratonohy 5:0, Trutnov – Pardubice B 2:1np.

16. Letohrad 14 1 3 10 11:33 8

* Velké Hamry – FK Přepeře 3:2 (1:1). Branky 39. Ježek, 90. Řeháček, rozhodčí Horák, ŽK 0:0, diváků 40. Sestava: Koudelka – Krasnický, Vokáček, Nesvadba, Petřík – Řeháček, Vlach (72. Havlín), Bína, Peškar (81. Mička) – Horáček (84. Tokan), Ježek.
Umělá tráva v Lomnici n. P. hostila souboj o podzimního půlmistra. Díky rozdílovému střelci Žitkovi si tento titul Hamry i přes dohrávku Přepeř ve Skalici už zřejmě udrží. Hned v úvodu utkání využil zaváhání přepeřské defenzívy, kde citelně chyběl zraněný Linhart, Žitka. Ve 29. minutě Peškar našel mezi hamerskými beky Ježka, a ten prostřelil Osmančíka na 1:1! Po pauze papírově hosté zamkli soupeře na jeho území, ale ten se po dalším nedůrazu a za přispění větru druhým gólem Žitky opět ujal vedení. To v 86. minutě po zbytečné ztrátě míče ještě navýšil Rudolf, takže v poslední minutě stačil po centru Bíny z pravé strany výsledek už jenom korigovat Řeháček. „Hráči Hamrů byli důraznější a rychlejší a k jejich výhře jsme svými chybami přispěli bohužel i my, takže s protivníkem máme v tomhle ročníku špatnou bilanci,“ zamrzelo před páteční dohrávkou ve Skalici vedoucího mužstva Míru Kvapila.

* TJ Sokol Rovensko pod Troskami – FK Železný Brod 1:2 (0:1). Branka 46. L. Malý, rozhodčí Šmíd, ŽK 2:2, diváků 50. Sestava: Prokopec – Kočí, Vítek, Štěpnička, Valentín – Krejčík (87. Pařízek), J. Mencl (61. Němec), Bangha, Šteffan – L. Malý (80. Vágenknecht), Koubek.
Na těžkém terénu, který přijel zkontrolovat i manažer kraje Jan König, šli ve 22. minutě po pěkné akci středem a parádním zakončením pod „víko“ v podání Kotlára do vedení hosté. Nováčkovi se podařilo vyrovnat ihned po příchodu z přestávkového odpočinku. V závaru v šestnáctce hostů vybojoval balon Valentín, a jeho přistrčení proměnil ve šťastné srovnání skóre z otočky Malý. „Po celé utkání jsme se nedokázali dostat do trvalejšího tlaku, natož do nějakých větších šancí, takže naši pasivitu Brod čtvrthodinu před koncem nakonec potrestal,“ nebyl příliš spokojen prezident Rovenska Marek Náhlovský, jehož ještě víc rozladilo zorané hřiště. „A to máme v pátek 17. 11. od 13.30 hodin ještě dohrávat zápas s Velkými Hamry a v sobotu 25. 11. pak od 14.30 hodin Višňovou,“ děsí jej budoucí noční můra.

* FK Sedmihorky – SK Skalice 3:3 (2:2). Branky 2. Škréta, 14. Marcel Špína, 74. M. Marek, rozhodčí Linhart, ŽK 2:3, diváků 30. Sestava: Kubsch – Feurich, Čermák, M. Marek, Pařízek (46. Kroupa) – Ložek, Kodr, Škréta, Vaníček (82. Janata) – Marcel Špína (83. Beneš), Hořák.
Duel začal pro Karlovické po dlouhé době s Kubschem v brance více než dobře, a to především díky bleskové brance Škréty. Když ve 14. minutě přidal Marcel Špína druhý gól a FKS se často dostával i do dalších šancí, všichni už málem sázeli na úspěch domácích. Náladu všem zkazil ve 33. skalický Tschakert, a doslova políček vyťal v poslední minutě prvního poločasu domácím Lidmila. Není divu, že hosté byli náhle v sedle, obzvlášť když ve 49. minutě skóre úplně otočil Baťka. S tím se však odmítnul smířit stoper M. Marek a v 74. minutě svým klasickým způsobem srovnal krok. Hořkosladká však pro něj byla následná minuta, v níž střelec uviděl po druhé žluté kartě i tu tmavší, a červenajíc se musel jít předčasně do kabiny držet spoluhráčům palce. Ti jej ve štychu nenechali a zremizovaný zápas dotáhli alespoň do smírného konce. Stejně jako se má v sobotu 18. 11. od 13.30 hodin dohrávat duel Bílý Kostel versus Višňová, stejně tak je naplánována dohrávka Sedmihorek s SK Semily.

Ostatní výsledky: Hrádek – Doksy 0:3, Višňová – Semily 8:0, Frýdlant – B. Kostel 4:2.

I. A TŘÍDA

Druhá nejvyšší krajská soutěž se jako jediná v kraji odehrála komplet. Lomnice přezimuje na bedně, poměrně klid panuje po fůzi s Libštátem také v Košťálově.

I. B TŘÍDA

Dohrávky: Hodkovice – Vesec 1:0, Rozstání – Stráž n. N. 2:2. Utkání Žandov – Vesec a Stráž n. N. – Sokol Pěnčín byla odložena na 18. 11. od 14 hodin.

1. Mimoň 13 9 3 1 42:8 30
2. Jenišovice 13 9 0 4 47:26 27
3. Holany 13 7 4 2 37:19 25
4. Rozstání 13 7 2 4 32:25 23
5. Chrastava B 13 6 1 6 28:38 19
6. Pěnčín 12 5 3 4 30:20 18
7. Doksy B 13 6 0 7 21:39 18
8. Vesec 12 5 2 5 25:18 17