ČTYŘI STOVKY ZÁJEMCŮ PŘIŠLY NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA „CHLAPAJDĚ“

0

Dny otevřených dveří, které probíhaly ve středu 22. listopadu v budově ve Skálově a ve čtvrtek 23. listopadu v místě odloučeného pracoviště základní školy v Alešově ulici, byly velmi úspěšné. Přišlo mnoho zvědavých rodičů a nedočkavých dětí. Chtěli se na vlastní oči přesvědčit, co škola nabízí, kam směřuje, čím se od ostatních škol odlišuje.

„Byli jsme potěšeni vysokou účastí,” sděluje ředitel školy Michal Loukota, „ve Skálově ulici, kde jsme přivítali budoucí šesťáky, se příchozí seznamovali se školou velmi netradičně – odhalovali tajemství starého školníka.” Rodiče i děti se seznámili s vyučujícími na jednotlivých stanovištích, kde po splnění úkolu zjistili směr cesty za pokladem.

Michal Loukota doplňuje, jak probíhal den otevřených dveří na 1. stupni: „Pro rodiče jsme připravili videoukázku Hejného matematiky, pohovořila s nimi i psycholožka Jana Brandejsová.

Na Turnovsku se už asi ví, že se v ZŠ Skálova učí matematika Hejného metodou a že škola nabízí i sportovní přípravu. Probíhají však i další inovace: „Někteří vyučující 1. stupně zavádí prvky programu Začít spolu. Programu, který je zaměřen na spolupráci žáků, vlastní zodpovědnost a samostatný přístup ke vzdělávání. Na 2. stupni se snažíme o tandemovou výuku, kdy jsou v hodině dva učitelé zároveň. Letošní novinkou jsou oborové dny, kdy si žáci sami zvolí, jakému oboru se chtějí během roku věnovat,” popisuje nabídku Michal Loukota.

Informace o škole, inovacích a metodách získáte nejenom na stránkách www.zsskalova.cz, ale také na sociálních sítích Facebook či Instagram. Případně se každý může přijít podívat přímo do školy.
Jana Pekařová, jana.pekarova@zsskalova.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.