NOVÁ MOŽNOST FINANCOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

0

Nezisková organizace Fokus Turnov působí v našem městě již celou řadu let. Našich služeb využívají osoby s duševním onemocněním starší 16 let a osoby s mentálním postižením rovněž starší 16 let. Každý rok se počet uživatelů zvyšuje, a proto v současné době poskytujeme již tři druhy sociálních služeb. Jednou z nich je i sociálně terapeutická dílna. Využívají ji především ti klienti, kterým nebyl přidělen příspěvek na péči. Pokud by jim byl tento příspěvek poskytnut, pomohl by při spolufinancování nákladů na provoz služby.

V březnu roku 2010 jsme uvítali možnost financovat tuto službu z IP1 – tj. projekt  „Zajištění služby sociální prevence Sociálně terapeutické dílny v Libereckém kraji – Semilsko“ v rámci individuálního projektu „IP1 – Služby sociální prevence v Libereckém kraji“ č. reg. č. CZ.1.04/3.1.00/05.00023. Velikou výhodou této veřejné zakázky je, že dotace je přidělena celkem na tři roky. Díky této možnosti se podařilo v dubnu 2010 otevřít pobočku naší neziskové organizace i v Semilech, protože i tam byl a je zájem o službu tohoto typu značný.

Doufám, že takovýchto možností financování sociálních služeb bude přibývat a že bude možné naše služby plánovat i na několik let dopředu s konkrétní představou kolik finančních prostředků je k dispozici. Zatím máme každý začátek nového roku spojen s nejistotou, co nás čeká. Výsledek žádosti o finanční prostředky ze státního rozpočtu je uveřejněn nejdříve až na konci ledna.

 

Luďka Kanclířová, manažerka FOKUS Turnov

ludka.k@volny.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.