VE ŠŤASTNÉ ZEMI BUDOU ZAHÁJENY SLAVNOSTI SLÁMY, PŘIJEDE I MIREK TOPOLÁNEK

0

Šťastnou zemi v Radvánovicích u Turnova čeká v sobotu 8. srpna jeden z vrcholů letošní návštěvnické sezony. „Slavnosti slámy jsou akcí, která je tu pořádána každý rok v srpnu, areál se vždy promění ve velké slaměné město,“ přiblížil Erik Černý, manažer Šťastné země. Bude tomu tak i letos, pouze velký slaměný hrad nahradí obří plachetnice, na kterou bylo spotřebováno 100 velkých a 40 malých hranatých slaměných balíků a asi 120 balíků připomínajících roládu. Loď zdobí několik vysokých stěžňů a velitelský můstek, bude u ní i přístavní pevnost.

„V areálu budou tradičně stát slaměné sochy, bude zde i oblíbené bludiště v kukuřici. Kdo se nedostal do soutěže SuperStar, pro něho tady bude hrát naživo kapela a zájemci si s ní budou moci zazpívat známé hity,“ řekl Erik Černý. V rámci slavností slámy se uskuteční i oblíbená rajčatová bitva. Ta bude v sobotu 15. srpna. „Protože jsme některé červencové akce museli zrušit z důvodu nepřízně počasí, rozhodli jsme se připravený program návštěvníkům nabídnout v srpnu. Proto se uskuteční v neděli 9. srpna akce spojená se dřevem, kdy si příchozí budou moc vyzkoušet svůj um při výrobě věcí ze dřeva, probíhat budou i rodinné soutěže. V neděli 16. srpna návštěvníkům nabídneme den plný pohádkových bytostí, budou zde Dlouhý, Široký a Bystrozraký, čarodějnice, čert, beruška, Červená Karkulka a další – připravena bude pohádková cesta za dobrodružstvím, na které budu děti plnit úkoly,“ uvedl manažer areálu.

Zahájení Slavností slámy je tradičně i společenskou záležitostí, objevují se tu herci, sportovci a politici. V sobotu 8. srpna ve 14.00 hodin akci zahájí předseda ODS Mirek Topolánek, program moderuje známý herec Tomáš Krejčíř.

 

Program zahájení Slavností slámy 2009 (sobota 8. srpna):
10.00 – 17.00 slaměné soutěže
11.00 – 16.00 tvůrčí dílny
14.00 – 14.30 otevření bludiště a slámového korábu předsedou ODS Mirkem Topolánkem
15.00 – 16.00 karaoke s živou kapelou VONÁSNEJDE
12.00 – 16.30 rodinné soutěže o ceny

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.