NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA 2016: HLASUJTE PRO TOHO NEJLEPŠÍHO!

0

Již po pětadvacáté se letos uskuteční anketa o nejlepšího sportovce Turnova! Prestižní anketu vyhlašuje Sportovní rada města Turnova a technicky ji zajišťuje Středisko pro volný čas – Žlutá ponorka. Nominace jsou rozděleny do sedmi vyhlašovaných kategorií: nejlepší sportovec loňského roku, sportovní naděje do 14 a do 18 let, družstva mládeže a dospělých, trenér a sportovní akce roku. Sportovní legendy města jsou zapisovány do Zlaté knihy turnovského sportu. Hlavní myšlenkou celého počínání je propagovat nejen úspěchy turnovských sportovců a nadějí, ale především poukázat na sport jako smysluplné využití volného času.

Jak to bylo vloni? Nejlepším sportovcem Turnova za rok 2015 se podle očekávání stal již po osmé (!) Jakub Oma z TJ Turnov, oddílu radiového orientačního běhu. Mezi družstvy dospělých zvítězili po zásluze volejbalisté TJ Turnov, nejlepším trenérem se stal Dušan Král. Ani otevření zimního stadionu či reprezentační zápasy hokejistů neznamenaly sesazení z pomyslného trůnu „akce roku“ Memoriál Ludvíka Daňka. Cenu veřejnosti získal volejbalista Jan Charousek. Na webu TvA hlasovalo v době uzávěrky rekordních 2 219 respondentů.

VYHLÁŠENÍ ANKETY – NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA ZA ROK 2016
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety a předání cen oceněným proběhne v sále KC Střelnice v úterý 28. února 2017 od 18.00 hodin. Součástí večera bude zápis do Zlaté knihy sportu města Turnova. Vstup je volný.

CENA VEŘEJNOSTI
Stejně jako v předchozích ročnících i letos server TvA ve spolupráci s pořadatelem ankety vyhlašuje Cenu veřejnosti. Hlasujte proto v doprovodné anketě a vyberte nejlepšího sportovce Turnova roku 2016.

Nominováni jsou:

* Červenka Pavel, 30 let, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj   
Má za sebou velmi úspěšný rok, z mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě si odvezl 1. místo v kategorii canicross (běh se psem). Na ME v anglickém Thetfordu získat 1. místo ve štafetovém závodu národů a 3. místo rovněž v kategorii canivross. Dále se tento český reprezentant umístil na předních příčkách v dalších závodech: Forestparkrun (Německo) – 1. místo, Kobeřický sprint – 1. místo, Run forFun (Liberec) – 1. místo, Maxičkovský saďák  – 1. místo, Okolo Hradce – 1. místo. Trenér: Ivo Vacke. 

* Egrt Josef, 19 let, AC Turnov
Reprezentoval Českou republiku v hodu kladivem na mistrovství světa juniorů 2016 v polské Bydhošti. Také se stal trojnásobným mistrem republiky v juniorské kategorii, vyhrál kouli v hale i venku. Na dráze navíc triumfoval v hodu kladivem, v kategorii do 22 let byl třetí. Nadějný svěřenec českého rekordmana Vladimíra Maška si letos vylepšil osobní rekord v kladivu (6 kg) na výborných 70,16 m. 

* Kazda Jan, 41 let, TJ IMPACT Turnov kicboxing
Účastník MS v kickboxu, které se konalo v září 2016 v Orlandu v USA, kde jako nejzkušenější reprezentant České republiky vybojoval 3. místo ve váze 94 kg a 2. místo v open kategorii mužů bez rozdílů vah. 

* Kazda Petr, 41 let, TJ IMPACT Turnov kicboxing
Účastník MS v kickboxu v USA. Zde jako s bratrem nejzkušenější reprezentant České republiky vybojoval 2. místo ve váze 85 kg.

* Matěcha Štěpán, 25 let, TJ Turnov, oddíl florbalu
Jako kapitán dovedl v sezoně 2015/2016 tým mužů ke konečnému třetímu místu v národní lize. K tomu přispěl 65 kanadskými body za 41 branek a 24 asistencí. Ovládl tak kanadské bodování soutěže. Bývalý extraligový hráč a turnovský odchovanec si drží stabilní formu i v letošní sezoně a rok 2016 zakončil s 36 kanadskými body na druhém místě kanadského bodování. Štěpán Matěcha je lídrem týmu na hřišti i mimo mantinely. Trenéři: Petr Pánek a Jaroslav Marks.

* Miller Jan st., 48 let, TJ Turnov, oddíl kanoistiky
Několikanásobný mistr ČR ve vodním slalomu v C1 (kanoe jednotlivců) ve věkové kategorii masters. V roce 2016 zvítězil na mistrovství ČR (Veselí n. M.), na postupových závodech se pravidelně umisťoval na medailových pozicích v absolutním pořadí. Velmi dobré výkony jej v průběhu celé sezony vynesly na 3. místo v celkovém pořadí českého oblastního žebříčku (ve své věkové kategorii byl první).  

* Oma Jakub, 36 let, TJ Turnov, oddíl radiového orientačního běhu
Na mistrovství světa v Bulharsku, kde před dvaceti lety zahájil coby junior svoji reprezentační kariéru, dokázal, že stále patří ke světové špičce, a jubileum oslavil ziskem kompletní sbírky cenných kovů. Postupně v náročném programu čtyř závodů získal bronz v závodě ve foxoringu, stříbro v závodě ve sprintu, 5. místo obsadil v klasickém závodě v pásmu 3,5 MHz a na závěr vybojoval titul mistra světa v klasickém závodě v pásmu 144 MHz, tedy ve stejné disciplíně, ve které triumfoval mezi juniory i při své reprezentační premiéře. Dařilo se mu i na domácích šampionátech, kde vybojoval tituly ve všech čtyřech závodech, ve kterých se postavil na start.

* Omová Michaela, 35 let, TJ Turnov, oddíl radiového orientačního běhu
Po několikaleté pauze, kdy se naplno věnovala klasickému orientačnímu běhu, si na závěrečném nominačním soustředění vítězstvím ve všech nominačních závodech vybojovala divokou kartu k účasti na mistrovství světa v Bulharsku. Tam ve třech soutěžích, v kterých startovala, získala tři medaile a potvrdila svoje místo ve světové špičce. V závodě foxoring a sprint získala 1. místo a stala se tak dvojnásobnou mistryní světa a v závodě „klasika“ 3,5 MHz obsadila 2. místo.  

* Pasecký Ladislav, 57 let, TJ Turnov, oddíl silového trojboje a kulturistiky 
V kategorii masters (do 59 let) zvítězil na mistrovství světa pořádaném asociací WUAP v říjnu 2016 v Herzbergu (Německo), v disciplíně mrtvý tah výkonem 240 kg váhové kategorii do 90 kg. 

* Tomešková Tereza, 19 let, AC Turnov
Svěřenkyně Karla Tulacha zažila nejlepší sezonu v kariéře díky vynikajícímu osobnímu rekordu na 800 metrů (2:16,46 min.), kdy si doběhla na MČR juniorek pro skvělé 5. místo. Tereza také dosáhla skvělého umístění na MČR v přespolním běhu – ve své kategorii doběhla na 12. místě. Je nepostradatelnou oporou týmu žen AC Turnov a několikanásobnou krajskou přebornicí na 800 a 1 500 metrů. 

* Vančura Václav, 27 let, TJ Turnov, oddíl Musher club Český ráj
Na mistrovství Evropy ECF 2016 v Novém Městě na Moravě vybojoval 1. místo v kategorii SC1 (koloběžka s jedním psem). V roce 2016 si připsal další úspěchy také na mistrovství Evropy, kde získal stříbrnou medaili v kategorii SC1 a mistrem Evropy se stal společně se štafetou. V kategorii SC 1 slavil také titul republikového mistra. Na předních místech se umístil také v dalších závodech: Kobeřický sprint – SC1 – 1. místo, Okolo Hradce – SC1 – 2. místo, Abertamy – SC1 – 1. místo. Trenér: Ivo Vacke.

* Vencovský Jakub, 31 let, TJ Turnov, oddíl volejbalu
Stal se jednoznačným lídrem a nejvíce bodujícím hráčem sestavy turnovských volejbalistů v jejich třetí sezoně v 1. lize – druhé nejvyšší soutěži ve volejbale mužů v ČR. Univerzál turnovského týmu se významnou měrou podílel na výborných výsledcích turnovského družstva – aktuálně je tým v tabulce na 2. pozici! Jakub je vůdčí osobností týmu, snaží se předat své mnohaleté zkušenosti mladším spoluhráčům.  V 1. lize patří mezi trojici nejlepších univerzálů. Trenéři: Petr Konečný, Pavel Starý, Jan Šimůnek.

* Wolf Filip, 19 let, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu
V roce 2016 patřil k oporám oddílu orientačního běhu. Hned prvním rokem v juniorské kategorii dokázal svůj start na mistrovství České republiky na krátké trati, technicky nejtěžší disciplíně orientačního běhu, přetavit v cenný kov. Z náročného kamenitého terénu šumavských lesů dovezl stříbrnou medaili a stal se tak vicemistrem České republiky. Dále získal 2. místo na krátké trati, 5. místo na MČR štafet v hlavní dospělé kategorii, 9. místo na mistrovství České republiky na klasické trati a celkově mu patřilo 6. místo v celostátním žebříčku v kategorii juniorů za rok 2016. Je členem juniorské státní reprezentace. Účastnil se mnoha zahraničních akcí, ve kterých podával velmi kvalitní výkony, i když nominace na juniorské mistrovství světa mu nakonec těsně unikla. Trenér: Filip Stárek.

Více informací najdete na www.zlutaponorka.turnov.cz

Související články (celkem 22)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.