REKONSTRUKCE DOMOVA MLÁDEŽE U STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÉ ŠKOLY

0

Poněkud stranou zájmu probíhá zásadní rekonstrukce domova mládeže turnovské zdravotnické školy. Panelová budova z poloviny 80. let minulého století, kterou najdete pod objektem střední školy, bude kompletně zateplena a přilehlá školní jídelna bude mít ještě i vyměněná okna a rozvody vody (v domově mládeže se okna měnila v roce 2009). Součástí akce je také výměna radiátorů s termoregulačními hlavicemi v celém domově mládeže včetně části rozvodů.

Stavební práce na rekonstrukci domova mládeže zaznamenal zástupce ředitelky školy P. Doubrava

„Stavební práce začaly v dubnu, v tomto případě nám trochu nahrálo, že se v té době neučilo, takže to bylo jednodušší pro stavební firmu. Vše má být hotovo do 5. září, nový školní rok zahájíme doufám bez koronaviru, v komfortnějších podmínkách a příjemnějším prostředí,“ uvedla ředitelka školy Lenka Nováková. Jak ještě doplnila, je ráda, že po několikaletém úsilí bylo konečně povoleno vykácet i přerostlé a přestárlé túje, které svým stínem vytvářely ubytovaným na severní straně trvale ponurou atmosféru. Odstraněný živý plot bude nahrazen novou výsadbou.

Náklady jsou ve výši 12,5 mil Kč bez DPH, projekt je financován z Operačního programu Životní prostředí, investorem je Liberecký kraj, který je současně i zřizovatelem školy. Stavební práce provádí firma Miroslav Hochman z Hrádku nad Nisou.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.