STAROSTOVÉ PRO LIBERECKÝ KRAJ VYBRALI SVÉHO LÍDRA KANDIDÁTKY PRO KRAJSKÉ VOLBY

0

V říjnu 2016 po čtyřech letech znovu proběhnou volby do zastupitelstev krajů. Na sněmu SLK, který se konal v pondělí 2. listopadu, projednávali jeho účastníci, kdo v Libereckém kraji povede kandidátku jako její lídr. „Členové SLK se rozhodli dát do voleb znovu silný mandát stávajícímu hejtmanovi Martinu Půtovi. Byl navržen jako jediný kandidát a v tajné volbě získal 97 % všech hlasů,“ řekl Marek Pieter, předseda SLK a náměstek hejtmana.

Martin Půta je zakládajícím členem SLK, jehož předsedou byl v letech 2009 až 2014, v současné době je členem STAN. Hejtmanem Libereckého kraje byl zvolen v listopadu 2012, v návaznosti na toto své zvolení rezignoval na funkci starosty Hrádku nad Nisou, kde byl předtím starostou zvolen třikrát za sebou, poprvé v roce 2002. Martin Půta je dále předsedou Euroregionu Nisa (od roku 2011) a místopředsedou Rady Asociace krajů ČR (od dubna 2014).

„Za takto jednoznačně deklarovanou podporu svým kolegům děkuji, vnímám ji jako ocenění nejenom mojí dosavadní práce, ale především fungování Libereckého kraje v posledních třech letech. Kraj jsme otevřeli pro občany, naše hospodaření je stabilní, mnohem více investujeme do oprav majetku, vloni i letos přes jednu miliardu korun. Dokázali jsme přitom snížit zadlužení kraje o jednu třetinu. To jsou výsledky, na které bych chtěl navázat a pracovat pro Liberecký kraj i v dalších letech,“ doplnil Martin Půta.

(Zdroj: TZ SLK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.