KULATÝ STŮL NA TÉMA KÁCENÍ STROMŮ VE SKÁLOVĚ ULICI

0

Ve středu 17. června se v turnovském městském divadle od 17.00 hodin uskuteční veřejné projednání úprav zeleně ve Skálově ulici. U pomyslného kulatého stolu budou zástupci radnice, přední čeští odborníci na arboristiku a další hosté. Původně mělo v rámci rekonstrukce ulice dojít k vykácení celkem 48 stromů (16 lip a z ostatních stromů například 28 akátů).

Ke kácení nedošlo, pracovníci České inspekce životního prostředí podle svého vyjádření sice nenašli pochybení v povolovacím procesu, ale rozhodli, že z důvodu rychlého nástupu jara již v korunách stromů hnízdí ptáci, a proto se může kácet nejdříve po 1. srpnu. Proti kácení se postavili studenti šperkařské školy, kteří stromy bránili vlastními těly.

Projekt rekonstrukce Skálovy ulice včetně kácení stromů byl projednán a schválen zastupiteli města již před dvěma roky, z komise pro životní prostředí pak navíc vzešel požadavek obnovy zeleně v celé délce ulice. Dodnes jsou tato usnesení platná.

 

Co bude dál? I o tom bude právě zmíněné veřejné projednání!

 

Na internetovém serveru TvA probíhá anketa. Otázka zní: Souhlasíte s kácením stromů ve Skálově ulici v Turnově? Pro variantu „souhlasím“ zatím hlasovalo 72 čtenářů, s kácením nesouhlasí 98, variantu „zatím nevím, rozhodnu se až po stanovisku odborníků“ zvolilo 33 respondentů a 20 lidem je vše jedno. Hlasování je stále „otevřeno“ (viz rubrika „Anketa“).

Související články (celkem 11)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.