ŠPICE KLM ZŮSTÁVÁ DÁL V DRŽENÍ JIČÍNSKÝCH HOKEJISTŮ

0

Nezvykle pozdní nedělní večer poznamenal šlágr kola nízkou účastí diváků, nicméně ti, co přišli, rozhodně nelitovali. Vyrovnaný a kvalitní hokej tzv. nahoru-dolů bavil a nabídl též maximum hry, ať už šlo o nastavení či následné samostatné nájezdy. A právě teprve v nich si domácí Jičínské „vychutnali“ a díky prémiovému bodu stáhli jejich náskok. Svými výkony upoutali též oba brankáři – domácí Musílek svou soustředěností na rozhodující okamžiky a jičínský Beneš tím, jak svými důležitými zákroky po celý čas držel svůj tým v cestě za body.

* HC Turnov 1931 – HC Autocentrum Jičín 5:4 (3:2, 1:1, 0:1 – 0:0) P, SN. Branky 10. Miškovský, 12. a 20. Maděra, 39. Vondráček, rozhodčí Wagner – Damašek a Beran, vyloučení 6:5, využití 2:0, v oslabení 0:1, zákroky gólmanů 33:27, diváků 175. Soupiska: Musílek – Jiří Zákoutský, P. Zákoutský, Jan Zákoutský, M. Kysilka, Suska, Kožarik, Křepelka, Maděra, Rutkovský, Miškovský, Hloušek, Šostý, Adamec, Vondráček, Liška.

Už v 6. minutě skóroval Žďárský a Jičín tak upozornil, že Turnovští to nebudou mít tak lehké. Jenže ti se nezalekli a Miškovským srovnali krok. Pak si střelec s asistentem Maděrou prohodili role a naservírovali divákům hokejovou lahůdku srovnatelnou s extraligovými momenty – 2:1! Hosté kontrovali Průškem a už se zdálo, že do kabin se půjde za nerozhodného stavu. Jenomže přišla přesilová hra a hráči v hlavních rolích této pasáže, resp. Maděra po nahrávce Miškovského, rozhodli o tom, že Turnov půjde do střední části hry s minimálním náskokem.

Právě prostřední třetina nejvíc prověřila kvalitu obou gólmanů, a ti se opravdu dlouho drželi. Turnovští dokonce nevyužili ani pětiminutovou přesilovku, avšak v předposlední minutě svému soupeři přece jenom odskočili na rozdíl dvou gólů, a to díky Vondráčkovi, jemuž sekundoval Rutkovský. Radost všem pak záhy zkazil Žalud, jenž gólově zužitkoval přečíslení svého celku. V posledním dějství bylo ještě hůř, protože domácím se přes veškerou snahu další branku vstřelit nepodařilo, ale Jičínští to tam silou vůle v 55. minutě dotlačili Kyselou a šlo se do prodloužení.

V tom byl opticky lepší Jičín, nicméně po pár oboustranných možnostech nikdo nerozhodl, takže přišla ke slovu nájezdová loterie. Ta se nejprve vyvíjela lépe pro hosty. Ti pak v jejím průběhu překvapivě sáhli ke střídání brankářů, ale tento tah jim nevyšel a díky chladnokrevným koncovkám domácích lvů, jmenovitě „jednorukým“ Adamcem v rozhodujícím nájezdu, se z bodu navíc mohli radovat Turnovští!

Ostatní výsledky: Varnsdorf – Frýdlant 4:2, Česká Lípa – Vlci Jablonec 2:3 SN, Gepardi – Lomnice 13:6, dohrávka: Lomnice – Varnsdorf 4:7.

1 HC Autocentrum Jičín 16 9 1 3 3 71:52 32
2 HC Turnov 1931 15 7 4 2 2 86:63 31
3 HC Česká Lípa 16 7 2 3 4 72:61 28
4 Lomnice nad Popelkou 16 7 2 0 7 71:71 25
5 HC GEPARDI JABLONEC 16 7 0 1 8 87:85 22
6 TJ HC Jablonec n/N. 16 5 2 2 7 73:79 21
7 HC Frýdlant 15 5 1 1 8 63:70 18
8 HC TS Varnsdorf 14 2 1 1 10 34:76 9