RADIMOVICE ŽIJÍ. MASOPUST JE JEN JEDNOU Z AKCÍ BĚHEM ROKU!

0

„V zastupitelstvu se sešla dobrá parta činorodých, není měsíc, aby se u nás něco nedělo,“ říká starostka Radimovic Dagmar Šrytrová. V sobotu 4. února zde uspořádali masopust. „Je to již třetí ročník. První byl na zkoušku, jestli budou lidé vůbec mít zájem. A protože zájem byl, vloni jsme již jeli naostro a letos už jen dolaďovali detaily. Náš laufr, který průvod vede, byl i za paní ředitelkou turnovského muzea Vladimírou Jakouběovou na radu, protože jsme chtěli, aby náš masopust byl tradiční, jako ho dělávali naši předci. Proto třeba na úvod na návsi před Hospodou U Šulců probíhá nejdříve představení všech tradičních masek a potom se teprve vyráží na obchůzky,“ doplňuje starostka.

201702071722_rep_13_017_masopust

Ani se nechce věřit, že masopustní průvody v Radimovicích nemají pamětníka, ze současníků je totiž nikdo nepamatuje. Ze zaplněné návsi, kde byly stránky s občerstvením, hrálo se tu divadlo a vyhodnocovala soutěž o nejlepší masopustní koblihu, se zdá, že důvod sejít se a společně trávit volný čas měla v sobotu velká část z obyvatel obce. „Z toho mám největší radost, že lidé cítí sounáležitost k místu, kde žijí, i když jsou třeba naplaveniny, jako jsem já. Radimovice jsou příjemným místem pro život, máme fungující obchod, poštu a hospodu, školka je v nedalekých Paceřicích, školu máme v Radostíně,“ dodává starostka.

201702071722_rep_14_017_masopust

Obec žije v těsné symbióze se sychrovským zámkem. S ním i tak trochu souvisejí letošní největší připravované investice. Mezi zámkem a prvními radimovickými domy je velké hřiště, které zdejší chtějí letos částečně modernizovat – hlavně by měla proběhnout obnova dětských herních prvků, vyrůst tu má i místo pro technické zázemí, kde budou soustředěny věci pro jednotlivé akce, které v obci dělají. Kromě masopustu jsou to třeba Noc s Andersenem, dětský den, letní stanování tatínků s dětmi u Mohelky, sychrovská pouť a oblíbené hasičské soutěže.
Na to všechno musí stačit zhruba třímiliónový obecní rozpočet. Radimovice mají aktuálně tři stovky obyvatel, na okrajích obce probíhá čilá individuální výstavba rodinných domů.

201702071722_rep_15_017_masopust

Další snímku z letošního masopustu v Radimovicích najdete na facebooku TvA – ZDE

Související články (celkem 21)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.