DO PŘEPEŘ PŘIJEDE SLAVIA PRAHA

0

FOTBAL / Nováček České fotbalové ligy – FK Přepeře – se po šestém postupu v řadě (!) ještě před rozjezdem premiérového mistrovského ročníku hodlá fotbalem „nemistrovsky“ bavit. V úterý 30. července se domácí utkají s ligovým FC Slovan Liberec a v sobotu 3. srpna tady proběhne fotbalový den s bohatým programem, jehož vrcholem bude start staré gardy Slávie Praha.

V mužstvu samotném po odchodu obou stejnojmenných koučů Josefů Petříků do polského angažmá je možné registrovat hned několik změn. Tou nejzákladnější je, že mužstvo do ČFL trenérsky povede na plný úvazek Jiří Zachariáš, jenž se doposud věnoval ligové mládeži libereckého Slovanu. Jeho asistentem zůstává i nadále Jan Bednář, stejně tak jako Dušan Kotlár, jenž bude mít na povel všechny přepeřské gólmany – Hyku, Čecha a Kumprechta.

Jak už to bývá, a jak již dopředu avizoval prezident přepeřského klubu Michal Kupka, příležitost zahrát si „ligu“ dostanou hráči, kteří si ji vykopali. Ovšem kvůli odchodu Schuberta, Bíny a Vrabce bude kádr samozřejmě doplněn. O své místo v něm se popere mj. také navrátilec Vlach, který se díky posunu Martina Abrahama na post sekretáře místo místopředsedy V. Býma stává především hrajícím trenérem rezervy. „Díky našemu vstupu do velkého fotbalu musí být tady naší prioritou postup minimálně o jednu soutěžní třídu výš,“ ví moc dobře M. Kupka. Ten proto v Česku přivítal mj. čtyři talentované mladíky z Chorvatska, z nichž dva se vracejí kvůli osobním povinnostem na jih, zatímco se dvěma zůstavšími se vedle působení v A-týmu počítá především jako pomoc s plněním cíle B-týmu. Dále potvrzuje setrvání Jarosze, který tu hostuje z ligových Pardubic, s jejichž béčkem si Přepeřští v neděli 11. srpna odbudou svou ligovou premiéru. Na přestup se změnilo hostování Vébra, k němuž přibude ještě další Jablonečan Díl. Na rozdíl od zdravotně se trápícího Vaníčka absolvovali krátkou letní přípravu zkušebně liberečtí borci Elbel a Vencl, a také Chocholatý z Hradce Králové.

„Vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci naší trávy jsme k našim čtyřem tréninkům v týdnu využívali pohostinnosti sportovního areálu FC Lomnice, takže bych jim rád touto cestou poděkoval za vstřícnost a perfektní spolupráci,“ vysekl poklonu lomnickému vedení Michal Kupka v poločase přípravného zápasu přepeřského béčka s tamní jedenáctkou. A protože kvůli Novým Borem odřeknutému utkání si spolu s hráči musí na fotbalové měření sil všichni počkat až do úterý 30. července, kdy je ovšem od 17.00 hodin čeká nadmíru dobrý soupeř – ligový Slovan Liberec.
„Jsem rád, že tuzemský fotbalový svět už o nás ví, takže by nemělo být problémem dostávat občas do Přepeř soupeře, kteří garantují dobrou sportovní podívanou nejen našim příznivcům, ale přitáhnou i další diváky minimálně z Turnovska,“ říká předseda FK Přepeře Michal Kupka, vítající také zvětšující se míru spolupráce s kluby z vyšších soutěží ohledně hráčských rotací oběma směry. Jaká základní sestava si oblékne černo-žluté dresy, mohou zájemci zjistit v prvním domácím mistráku v sobotu 17. srpna, kdy do RTW arény zavítají Brozany. Mač začíná v 10.30 hodin.

Na přepeřský klub, resp. jeho funkcionáře teď čeká spousta práce. Po úterním duelu s Libercem se v sobotu 3. srpna od 9.00 hodin za železniční tratí sehraje na dvou hřištích bleskový turnaj přípravek „O pohár starosty obce Přepeře“. Sobotní program pro celou rodinu se symbolickým vstupem bude pokračovat diskotékou, v plánu jsou také vystoupení turnovských mažoretek All Stars a tanečnic pole dance Dua Bonitas.
„Na poločas exhibičního zápasu našeho týmu se Slávií Praha jsme připravili překvapení v podobě pomyslného derby pražských „S“, a to v podobě dražby dresů dvou Tomášů. Jeden je s podpisem sparťanské ikony Rosického a druhý s autogramem vycházející slávistické star Součka. Všichni jsme hodně zvědavi na to, který z nich bude mít pro sběratele větší cenu,“ uzavřel Michal Kupka.

Díky sobotní akci v Přepeřích, které uzavře vystoupení pražské hudební skupiny Starwalk, bylo po dohodě s Trutnovem až na středu 7. srpna přesunuto již probíhající předkolo MOL Cupu, které se hraje na hřišti protivníka. Představí se v Přepeřích po případném postupu další kvalitní mužstvo?
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.