DERBY TURNOV – MALÁ SKÁLA: VYNIKAJÍCÍ ATMOSFÉRA S VIDINOU DRUHÉ LIGY

0

V sobotu 10. dubna zažila turnovská sportovní hala ve Skálově ulici jedno z utkání roku. Kdo šel v tu chvíli kolem, musel si myslet, že uvnitř se odehrává minimálně finále mistrovství republiky. Finále se tu odehrávalo, ale „jen“ o přeborníka krajského přeboru ve volejbale. Letošním ročníkem hráči TJ Turnov procházeli bez většího zaváhání, úspěšně jim sekundovali volejbalisté z blízké Malé Skály. Ti mají početný fanklub, a tak vzájemné utkání druhou dubnovou sobotu bylo i vrcholem tohoto ročníku soutěže. Utkání mezi prvním a druhým týmem tabulky táhlo diváky, dopolední rozhodující první zápas viděla slušně zaplněná hala.

n201004122152_rep_053_010_volejTJ ZIKUDA TURNOV – TJ MALÁ SKÁLA 3:0 (25:15, 25:16, 25:22) a 1:3 (6:25, 20:25, 25:22, 23:25).
„Tenhle dvojzápas měl jasnou matematiku, nám stačilo jedno vítězství ke čtvrtému titulu krajského přeborníka v řadě za sebou. To se nám povedlo v bouřlivé atmosféře hned v prvním zápase. Snad jen malinké zaváhání přišlo v polovině třetího setu, ale obrat v zápase to nepřineslo. Diváci byli skvělí a hráči se jim odměnili kvalitními výkony,“ shrnul trenér vítězů Martin Mareš. Podle něho byl nejlepším hráčem utkání nestárnoucí turnovský Mlejnek. Ve druhém zápase, ve kterém už o nic nešlo, nastoupili všichni mladí hráči z lavičky. Kromě špatného prvního setu všichni předvedli slušný výkon a nebýt zbytečně prohraného čtvrtého setu, mohli Turnovští zvítězit i ve druhém utkání, byť je dobré přiznat, že soupeř si jednu výhru zasloužil. Maloskalští byli nováčkem soutěže a hned skončili druzí. Jejich fanoušci jsou oživením celé soutěže.

Sestava TJ Turnov, první zápas: Folprecht, Mlejnek, Kovář, Melich, Maier, Strnad – libero Zýka, připraveni Černý, Nyč, Vacík. Odpoledne hráli: Černý, Kovář, Vacík, Melich, Maier, Nyč – libero Folprecht, střídal Strnad.

Hráče Turnova čeká již čtvrtá kvalifikace o druhou ligu v řadě. Hraje se v Litomyšli od 23. do 25. dubna za účasti domácího týmu, Malšovic, Modřan, Netopic a Turnova. „Odjíždíme v klidu a budeme se snažit předvést kvalitní výkony s omlazeným družstvem,“ uzavřel trenér Mareš.