ELEKTROKOLO: OTÁZKY A ODPOVĚDI

0

Hlavní cyklistická sezona je v plném proudu a někteří z vás možná přemýšlí, jestli si občas trochu neosvěžit pobyt na čerstvém vzduchu nějakou novou aktivitou. Třeba si více užít krásné krajiny Českého ráje a nebýt nuceni každý kopec řešit, jestli to tzv. „dáte“, nebo jestli stoupání vytlačíte. Potom jsou zde ti, kteří jsou omezeni nějakým zdravotním hendikepem, či je v pohybu omezuje věk. Pro všechny tyto aktivní lidi lze doporučit jako řešení elektrokolo! Elektrokola jsou fenoménem současnosti.

Jak jsme již v TvA uvedli, můžete si pořídit elektrokolo nové, nebo si na elektropohon nechat upravit své stávající jízdní kolo. V našem regionu je v současnosti jediná firma, která tohle dovede – Cyklo Šonský v Rovensku pod Troskami. Kvalitní elektrokolo s dlouhým dojezdem až 80 kilometrů na jedno nabití zde koupíte již od 21 tisíc korun. Elektrokolo si můžete i půjčit na víkend a zjistit, jestli je to řešení pro vás.

Josef Šonský je známým odborníkem v tomto oboru obecně, jaké nejčastější otázky dostává?

* Je možné zmotorizovat i koloběžku nebo dvoukolo? Ano, použijeme ale výkonnější agregát.

* Může na elektro i člověk nad sto kilo? Ano, ale musí zvolit kvalitní výrobek za vyšší cenu.

* Lze zmotorizovat i starého favorita? Ano, je to možné.

* Jak dlouho trvá přestavba? Pokud je sada skladem, obvykle dva dny.

* Co je lepší? Motor vzadu, nebo vpředu? Vše má svá pro i proti, s motorem vpředu je kolo lépe vyváženo a vyjde to levněji, zadní pohon má vyšší dynamiku, u předního kola může dojít při záběru k prokluzu zvlášť na trávě.

* Mohu kolo mýt? Ano, ale bez baterie a ne tlakovou vodou.

* Kolik ujedu na jedno nabití? To je individuální, ale v současnosti to nebude pod 50 km. Lze ujet i více než 100 km u těch nejlepších systémů.

* Kolikrát mohu nabít baterii než skončí životnost? Nemělo by to být méně než plných 800 cyklů.

* Vyplatí se koupit dvě baterie? Ne, cena se bude snižovat a navíc je potřeba, aby byl stále oživován nabíjením

* Vyplatí se koupit elektrokolo na internetu? Ano, ale veškerý záruční servis musíte řešit s prodejcem, což se obvykle dost prodraží a dlouho můžete být bez kola.

A co je důležité vědět, kdybyste se náhodou pro cestu do Rovenska pod Troskami rozhodli, je skutečnost, že na území města probíhají rozsáhlé stavební práce – nová kanalizace a vodovod. Ve směru od Ktové se ale na náměstí, kde firma pana Šonského sídlí, dostanete bez větších problémů! (PR)

www.cyklo-sonsky.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.