NOVÁ SEZONA NA OBZORU ANEB AŽ SE LÉTO ZEPTÁ…

0

Král je mrtev, ať žije král. Ano, loňská turistická sezona je za námi, její částečné hodnocení najdete ZDE, podle lidí, kteří se pohybují v turistickém ruchu, byla vcelku zdařilá, co do počtu návštěvníků Českého ráje stabilní – asi tři čtvrtě milionu ročně. Objevují se nové trendy, hlavně rozšíření sezony do podzimní a zimní části, kdy není výjimkou ani v těchto dnech potkat na turnovském náměstí autobus cizinců, směřujících do Granátu nebo do muzea.

n200801041430_zap_03_08_cr„Bohužel kvůli velkému zpoždění termínů pro vypisování žádostí o dotace z evropských fondů první větší částku na propagaci regionu obdržíme až někdy v polovině letošního roku,“ posteskl si Aleš Hozdecký, předseda Sdružení Český ráj a současně i turnovský místostarosta. Přitom právě jím vedené Sdružení je hlavním tvůrcem propagačních materiálů a díky němu má náš region i kvalitní zastoupení na veletrzích cestovního ruchu. „Letos navštívíme pouze zahraniční veletrhy v holandském Utrechtu a německém Mnichově a dva největší domácí veletrhy cestovního ruchu – Regiontour v Brně a Holiday World v Praze,“ upřesnil Hozdecký.

A právě do Brna odjíždějí pracovníci Sdružení Český ráj a odboru cestovního ruchu turnovské radnice už příští týden, veletrh Regiontour 2008 se uskuteční od 10. do 13. ledna. „Pro návštěvníky našeho stánku máme připraveno tradiční rýžování českých granátů ve spolupráci s Družstvem umělecké výroby Granát Turnov, broušení drahých kamenů bude předvádět Josef Malý z Rovenska pod Troskami, vystavovat budeme na celkové ploše 120 metrů čtverečních spolu s regiony Českolipska, Krkonoš a Jizerských hor,“ přiblížila účast na prestižní výstavě Eliška Gruberová, vedoucí turnovského infocentra.

Před sezonou bylo odborem cestovního ruchu vydáno několik nových propagačních materiálů. Především je to Kalendář kulturních, sportovních a společenských akcí Českého ráje na rok 2008. Kalendář je složen ze dvou částí, barevná zahrnuje TOP akce, černobílá nabídku i dalších akcí podle jednotlivých měsíců. „Tento kalendář si návštěvníci veletrhů velmi oblíbili, berou si ho od nás i cestovní kanceláře pro své klienty. Těsně před sezonou akce ještě aktualizujeme v Turistických novinách, které vyjdou i v letošním roce na jaře,“ řekla Gruberová. Kromě kalendáře byly ještě vydány malé roční kalendáře, které často slouží jako sběratelské suvenýry a série nových pohlednic. Dvě jsou se zimní tematikou (Trosky a Turnov), dále letní pohlednice s námětem Hlavatice, Kopicovým statkem a Klokočskými skalami. Nové je též leporelo k turistické hře Za pověstmi Českého ráje. Všechny tyto propagační materiály můžete získat v turnovském infocentru na Náměstí Českého ráje.

200801041430_zap_04_08_cr

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.