BEACHVOLEJBALOVÉ KURTY JSOU OTEVŘENY TURNOVSKÉ VEŘEJNOSTI

0

Ve středu 14. června odpoledne se v areálu turnovských volejbalistů pod atletickým stadionem sešlo několik generací vyznavačů tohoto sportu, který má ve městě opravdu velké zázemí. Kolem volejbalu vždy byla a je dobrá parta lidí, kteří spolu rádi tráví volný čas. Volejbalový areál by mohl vyprávět o velkých zápasech, o oslavách narozenin či o volejbalových veselkách. Tak trochu svět sám pro sebe, do kterého byl a je vstupenkou volejbalový míč.

V posledních letech se hodně mluvilo o rozšíření areálu až do zadní části, kde pozemek ležel dlouhé roky ladem a bylo to tak trochu skladiště či odkladiště. Dnes je tu moderní areál beachvolejbalových kurtů. Vznikl ve spolupráci TJ Turnov se Sokolem Turnov. Je novou součástí volnočasových aktivit města. Nové kurty nejsou pro uzavřenou společnost, ale objednat se zde na konkrétní dobu a zahrát si volejbal na písku bude umožněno každému zájemci, nemusí to být nutně člen oddílu.

Slavnostní pásku přestřihli: vedoucí TJ Turnov Filip Stárek, starosta města Tomáš Hocke, Lenka Plívová, jednatelka Sokola Turnov a Petr Zikuda za stavební firmu, která areál vybudovala. Akci s nadhledem a vtipem moderoval herec Petr Vydra, zahrála kapela FD Band. Areál kromě dvou beachvolejbalových hřišť nabízí také originální cvičební prvky od místní firmy Hřiště hrou. Své umění zde předvedli cvičenci Sokola. Exhibiční volejbalové utkání poté sehráli: Jan Hadrava, několik let po sobě oceněn jako nejlepší současný český volejbalista, letos mistr polské ligy, vloni mistr italské serie A. Dále potom Luke Smith, účastník OH v Londýně 2012, letos mistr ČR v týmu Lvi Praha, Jiří Sedlák, letos 13. na Elite turnaji v Kataru, a Jan Dumek, mj. desetinásobný medailista na MČR, mistr střední Evropy.

Vedoucí TJ Turnov Filip Stárek v rámci otevření nového areálu poděkoval všem, kteří se o jeho stavbu zasloužili, jmenovitě za oddíl volejbalu Pavlu Starému. „Jsem také rád, že plocha pod atletickým stadionem dostala nové využití a že na tomto projektu dokázali vstřícně spolupracovat ve prospěch dobré věci všichni zúčastnění.“
Také starosta Tomáš Hocke zdůraznil, že tímto areálem došlo ke kultivaci dalších nevyužívaných prostor ve městě a vyjádřil přání, aby sem lidé rádi chodili. Nejen si zahrát beachvolejbal, nebo se protáhnout na cvičebních prvcích, ale i třeba jen zajít si popovídat s kamarády a známými a využít jedinečnou atmosféru tohoto místa.

Město Turnov na výstavbu areálu přispělo z rozpočtu 700 tisíci Kč, další prostředky jsou z TJ Turnov a z dotace ministerstva školství. Celkové náklady na výstavbu těchto kurtů a cvičebních ploch jsou zhruba 3,6 mil. Kč, přičemž část prací probíhala svépomocí. Oddíl volejbalu také vyhlásil sbírku na portálu Darujme.cz, kde se vybralo 85 tisíc Kč. Pozemky bezúplatně pronajal Sokol Turnov. Stavební práce provedla firma Zikuda – vodohospodářské stavby.

Více informací na www.turnov-volejbal.cz/beach

Úvod obstaraly mažoretky TJ Sokola Turnov

Ukázka v podání cvičenců Sokola Turnov

Jan Hadrava, několik let po sobě oceněn jako nejlepší současný český volejbalista

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.