O PLAKÁTOVACÍ PLOCHY V TURNOVĚ JE ZÁJEM I V DOBĚ INTERNETU A TIŠTĚNÝCH MÉDIÍ

0

„Nedávno jsem si objednal výlep plakátů u turnovských technických služeb. Poté jsem si chtěl ověřit, jestli plakáty také na výlepních plochách najdu. V centru to bylo minimálně, spíš jsem je našel v okrajových částech města, kde je tolik lidí nevidí,“ sdělil TvA jeden zdejší podnikatel (jeho totožnost je redakci známa). Šlo pouze o jeho subjektivní pocit, nebo něco není v pořádku? Na to jsme se zeptali Libora Preislera, jednatele Technických služeb Turnov s. r. o.

* Mohu si u technických služeb objednat výlep na konkrétních plakátovacích plochách, nebo plakáty vždy vylepujete všude? Existuje nějaký „diskriminační“ systém, jak popsal náš čtenář?
Plakáty lepíme převážně v centru, kde jsou tabule větší než v okrajových částech města. Na periferiích vylepujeme hlavně pozvánky na jednání zastupitelstva města, program kina, vyhlášky a podobně. Pokud je zájem o výlep velkého množství plakátů v jednom období, což se stává v letních měsících, kdy je akcí ve městě a v okolí hodně, může dojít k regulaci přijímaných plakátů, abychom uspokojili pokud možno všechny zákazníky. Samozřejmě je možné po dohodě zajistit výlep pouze na vybraných místech. Že bychom ale cíleně někoho diskriminovali, to odmítám.

 
n201109092232_zap_237_2011_plakaty* Kolik plakátovacích ploch ve městě a jeho okrajových částech je? Pro konkrétní představu je můžeme klidně vyjmenovat.
V současné době máme 15 plakátovacích tabulí v centru města. Najdete je na Havlíčkově náměstí, v Husově ulici, na autobusovém nádraží, v sídlištích u nádraží (Studentská ulice), na Přepeřské, Jana Patočky a na Výšince, v Zahradní ulici v Daliměřicích (u prodejny Coop diskont), u nemocnice, u gymnázia, v Nádražní ulici u viaduktu, v Sobotecké ulici, na Skaličce, v Koškově ulici u Preciosy a na Kamenci.
Další plochy jsou v okrajových částech: v Bukovině u hospody, v Malém Rohozci, na návsi v Mašově, pod Hlavaticí, v Dolánkách a dvakrát v Pelešanech.
 
* Nelze si nevšimnout, že právě v této době vznikají nové výlepní plochy…
Ano, tuto službu rozšiřujeme, nové výlepní plochy jsou U Raka, v Hruboskalské ulici u podchodu na sídliště, v Palackého ulici u kruhového objezdu a v Nádražní ulici u Koloniálu u Roubíčků.
 
* Jaká je cena výlepu plakátů a jaký roční příjem z plakátovacích ploch vaše organizace má?
Cena za výlep plakátů je podle velikosti 1,50 Kč, 3 Kč a 4 Kč za kus a den. Příjem z plakátovacích ploch je ročně zhruba 340 tisíc Kč. V ceně je kalkulována mzda lepiče plakátů, evidence a fakturace, opravy a údržba tabulí, náklady na nové tabule a režijní materiál. Výlep se objednává v sídle technických služeb u železniční zastávky.
 
* Z uvedeného vyplývá, že je o tuto službu i v době internetu a velkého počtu tištěných médií stále poměrně velký zájem…
Ano, tato služba má podle mého názoru před sebou ještě dlouhou budoucnost. Je to ideální kombinace, jak dát třeba o akci vědět veřejnosti. Ne každý sleduje internet nebo si kupuje noviny a časopisy.
 
* A problematika plakátovacích ploch obecně? Co vám dělá starosti, množí se třeba „černé“ výlepy?Samozřejmě se občas zjistí černý výlep. V tomto případě náš pracovník plakát odstraní nebo přelepí naším povoleným plakátem. Občas také plakátovací plochy zaujmou nějaké výrostky, kteří si na nich dokáží, jak jsou silní. V zásadě zde ale nedochází k nějakému systematickému ničení plakátovacích ploch, takže tabule stíháme rychle opravit, a ani těch černých výlepů není na město velikosti Turnova tolik.
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.