KONTROLNÍ DEN NA STAVBĚ ROKU

0

I přes blížící se termín dokončení je to pořád ještě velké staveniště. Ve čtvrtek 3. května jsme využili kontrolního dne a zavítali na stavbu nového městského úřadu, který vzniká radikální rekonstrukcí objektu bývalého domova mládeže čp. 466 ve Skálově ulici. Jedná se o jednu z historických budov města. Původně Skálův sirotčinec byl postaven v druhé polovině 19. století. Objekt prošel mnoha stavebními úpravami, které mu vzaly historickou podobu. To vše se podepsalo na současné rekonstrukci, stavbaři postupně odkrývají další a další závady a musí řešit desítky problémů, o kterých dopředu nemohli vědět.

Současný stav čp. 466, Skálova ulice, Turnov

… uvnitř se intenzivně pracuje

„Asi nejvíc starostí nám nadělalo podchytávání zdiva ve schodišťovém prostoru. Schodiště je nově koncipované, nebylo úplně jednoduché ho bezpečně usadit. Stavební firma Termil za to zaslouží pochvalu,“ konstatuje starosta Turnova Tomáš Hocke, který je pravidelným účastníkem kontrolních dnů. Z předchozího zaměstnání je tvůrcem projektu.
Vlivem uvedených okolností se stavba zpozdila zhruba o měsíc, přesto všichni zainteresovaní věří, že do konce letošního roku se sem přestěhují úředníci města z domu čp. 84 naproti muzeu a čp. 72 ve Skálově ulici, kde bude muzejní expozice horolezectví. Své místo zde bude mít i městská policie. Strážníci po dobu rekonstrukce sídlí v provizorních buňkách před domem.

V současné době se intenzivně pracuje na střeše, budova má nová okna, vzadu už je podstatná část hliníkové prosklené schodišťové výplně, hotovy jsou vnitřní instalace, ve sklepních prostorách vzniká kotelna, v některých místnostech jsou na stěnách již první omítky, postupně se začne se zateplením objektu. Ve dvoře byla zahájena stavba přístřešku pro služební auta, byly započaty práce na terénních úpravách. Vícepráce jsou zatím ve výši zhruba tří milionů korun, celková cena za rekonstrukci je tedy aktuálně 61,5 mil. Kč. Vše je hrazeno z městského rozpočtu. Jedná se o letošní největší investici, proto je rekonstrukce označována jako stavba roku 2018 v Turnově.

„I přes zpoždění prací stále platí, že bychom v rámci oslav státního svátku 28. října tady chtěli udělat den otevřených dveří, aby občané viděli, jak se dílo podařilo. Od začátku příštího roku by měl už nový úřad fungovat naplno,“ uzavřel starosta.

…průhledy

…kontrolní den pod střechou

…na lešení kolem střechy

…někde už jsou první omítky

…průhled vnitřkem stavby

…ve sklepeních

…pořád je to jedno velké staveniště

…průhled k budově Fokusu

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.