BASKETBAL, FLORBAL A HÁZENÁ

0

V pravidelném ohlédnutí za sportovními zápasy z minulých dnů jsme zaznamenali dvě prohry basketbalistů na hřištích soupeřů, nedařilo se ani florbalistům a černý minulý víkend uzavírá i prohra házenkářek.

BASKETBAL

* Basketbal, východočeský přebor, muži: TJ Sokol BK Chrudim – TJ Turnov 86:65. Začátek prvního poločasu vypadal slibně, hra byla vyrovnaná a skóre tomu i odpovídalo. Po první čtvrtině se však už tolik nedařilo a turnovští byli rádi, že do poločasu urvali stav 41:34.
V druhé půli se nepodařilo vývin utkání obrátit a rozdíl ve skóre se pomalu zvětšoval. Zápasu vůbec nepomohl styl pískání rozhodčích, kdy mimo jiné nepochopitelnosti ohodnotili hostujícího hráče technickou chybou, když vykřikl „střela“ při hodu domácího hráče na koš. Jako vysvětlení uvedli „rušení útočícího hráče při střelbě na koš“.

* Basketbal, východočeský přebor, muži: TJ Jiskra Havlíčkův Brod – TJ Turnov 77:58. Vstup do utkání byl perfektní, díky malému výškovému průměru domácích se dařila hra přes turnovské dlouhé hráče a po první čtvrtině byl stav výborných 7:14. Následná ztráta koncentrace, špatné příhry a neschopnost zahrát alespoň nějaký signál, dovolila domácím do poločasu otočit na 35:24.
Druhá polovina neznamenala v stylu hry turnovských žádný posun, ba naopak. Zkoušelo se, co se dalo, ale velmi dobrý press domácích zdárně komplikoval rozehrávku hostí a z rychlých protiútoků po vybojovaných míčích rozdíl ve stavu ještě navýšili.
Lukáš Jeníček, lukas.jenicek@hotmail.cz

FLORBAL

* Florbal, národní liga, 20. kolo: TJ Turnov – FBC Štíři České Budějovice 4:6 (1:1, 1:1, 2:4). Branky: 5. Pavel Sekyra, 38. Vojtěch Palatínus, 43. Tomáš Vitásek, 44. Pavel Sekyra – 14. Michael Kudláček, 27. Václav Staněk, 45. Jindřich Hrdý, 48. Jakub Tomšíček, 54. Václav Hejplík, 58. Jindřich Hrdý; rozhodčí: Jan Knap – Martin Kněžík; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 21 – Tomáš Švehla 21.
Komentář trenéra domácích pana Markse: „Po našem rychlém vedení jsme přenechali iniciativu soupeři, který zápas vyrovnal. Ve druhé části to byl z naší strany nácvik přihrávek bez snahy o zakončení. Na začátku třetí třetiny jsme se využitím přesilovek dostali do hry a vypadalo to, že zápas už dohrajeme v pohodě, ale naše hrubé chyby nás stály vítězství. Gratuluji soupeři.“
Za příštím duelem zajíždějí turnovští hráči do Strakonic a základní část zakončí domácím zápasem proti libereckým Panthers.
Jan Kovář, Jan_Kovar@seznam.cz

HÁZENÁ

* Házená, II. liga, ženy: HK Spartak Ústí n. L. – TJ Turnov 28:21 (13:9). Sestava (branky): L. Podhajská – D. Aissi (9), L. Ševrová (6/2), R. Kohoutová (2), V. Ševrová (2), M. Poláková (1), L. Víšková (1), Š. Gahlerová.
Ačkoli se na turnaji Pohoda Cup 2017 v Turnově podařilo turnovským ženám své soupeřky z Ústí nad Labem o jednu branku porazit, v Ústí se nebodovalo. Z různých důvodů některé turnovské házenkářky k utkání necestovaly, a tak se na sever Čech vydalo torzo družstva – pouze s jednou hráčkou na střídání. Když ve 26. minutě obdržela jedna hráčka z Turnova červenou kartu, měl boj o body domácí celek, posílený o několik hráček z Mostu, mnohem jednodušší. V průběhu druhého poločasu, který hrály turnovské ženy bez střídání, narostl brankový rozdíl až na 10 branek. Do konce utkání se ale přeci jen podařilo tak výrazný náskok ústeckých nepatrně snížit. V tabulce je turnovské družstvo na 3. místě.

* Házená, mladší dorostenky, 2. liga: HK Spartak Ústí n. L. – TJ Turnov 29:12 (15:6). Sestava (branky): K. Voltnerová, A. Bíbová – Ž. Palounková (4), M. Lohinová (3/2), L. Cvrčková (2), T. Beranová (1), Š. Hatašová (1), V. Víšková (1), E. Berndtová, A. Hrancová, M. A. Marko, A. Svobodová. Družstvo je v tabulce na posledním 10. místě.