VELIKONOČNÍ SBÍRKA POMOZTE DĚTEM OPĚT I V TURNOVĚ

0

Turnovští skauti jsou plni jarní energie a s tou se i v letošním roce vrhají do organizování sbírky Pomozte dětem v turnovských ulicích. „Sbírky, kterou pořádá Nadace rozvoje občanské společnosti a která je medializovaná Českou televizí, se účastníme každým rokem,“ vysvětluje jedna z organizotárek akce Pavla Emmerlingová. Děti nejprve na schůzkách vyrobí kuřátka z různých materiálů – někdy z vajíček a vaty, jindy papírové kuřátko na špejli nebo třeba voňavé perníčky ve tvaru kuřátka. Lidé mohou přispět finančním obnosem a kuřátko si odnést domů.

Pavla Emmerlingová vysvětluje, že sbírka není přínosem jen pro obdarované, ale také pro ty zúčastněné: „Snažíme se, aby děti pochopily, že ne všichni mají život podobný tomu jejich, že někteří potřebují pomoci. A právě v téhle sbírce uplatní řadu dovedností – nejprve něco vyrobí, potom se ve městě snaží lidem vysvětlit, proč přispět a na co. A to, že někomu pomohly, si ponesou s sebou do života.“

Sbírka v Turnově proběhne v pátek 29. v odpoledních a v sobotu 30. března v dopoledních hodinách. Turnovští skauti budou se zapečetěnými kasičkami na náměstí Českého ráje a v Nádražní ulici. Pro děti se objeví i jedno překvapení – obrovský žlutý maskot, který určitě znáte z televizního vysílání.

Prosíme, přijďte přispět do velikonoční sbírky!

Jana Pekařová, mediální zpravodajka střediska Štika Turnov
www.scouting.turnov.org
janina@turnov.org

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.