NA VALDŠTEJN I V LISTOPADU

0

Příjemné počasí letošního podzimu vedlo k rozhodnutí, že i v listopadu bude otevřen jeden z nejstarších hradů v Českém ráji. Hrad Valdštejn je otevřen o tomto víkendu od 10.30 do 16.00 hodin (poslední vstup do areálu hradu je v 15.30 hodin). Prohlídky s průvodcem jsou v 11.00, 13.00, 14.30 a 15.15 hodin.

Na hrad v letošní sezoně přišlo hodně přes 50 tisíc návštěvníků. Úspěšnými novinkami letošní sezony byly dětské prohlídky s princeznou a slacklinisté (provazochodci) chodící na lajně, kteří nejenom vystupovali v rámci akce Středověký víkend, ale v září zde uspořádali i slacklinový festival.
Mimořádně úspěšné byly i noční prohlídky a stále oblíbenější „Dětské hry a klání“. Od července do září na hradě probíhala výstava „Hrad Valdštejn za první republiky“.
Na hradě proběhlo v sezoně přes 30 akcí, z nichž některé byly vícedenní. Konaly se zde koncerty i divadelní představení. Hrad Valdštejn se zapojil i do republikových akcí, jako je „Noc kostelů“, projekt České televize „Sežeňte ovečky“ či „Hradozámecká noc“, která ukončuje prázdninové měsíce. Úspěšné a navštěvované byly i akce pořádané s partnery jako je „Noc netopýrů“ či „Svatohubertská slavnost“. Hrad Valdštejn a jeho mimořádně atraktivní okolí se na začátku října staly i dějištěm závodu světového poháru v orientačním běhu.

Letošní mimořádně teplý podzim přinesl rozšíření otevírací doby. V říjnu byl hrad otevřen nejen o víkendech, ale byly pořádány i prohlídky ve středu, ve čtvrtek a v pátek. Otevřeno je i na počátku listopadu a minimálně se sem budete moci vrátit na předvánoční a vánoční akce. (A zajímavost na závěr: V červenci hrad Valdštejn navštívila Eliška Anastazie hraběnka z Valdštejna a zapsala se do návštěvní knihy.)

(Zdroj: TZ Turnovské památky a cestovní ruch, www.hrad-valdstejn.cz)
Aktuální otevření hradu sledujte na hradním facebooku.

Reportáž z Valdštejna byla i součástí pořadu Toulavá kamera, kterou vysílala Česká televizi 28. října.
Viz ZDE:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1126666764-toulava-kamera/218562221500043/video/653167

Hrad Valdštejn je perlou Českého ráje. Je v majetku města Turnov.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.