JEDNA Z NEJKRÁSNĚJŠÍCH ČESKÝCH DÍVEK BYLA NA SKOK V TURNOVĚ

0

Taťána Kuchařová (*1987), Miss České republiky z roku 2006 a především Miss World z téhož roku, jedna z nejkrásnějších dívek současnosti, byla v úterý 24. září na skok v Turnově. Byla tu pracovně. Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci podporuje různé projekty péče o seniory na území celé republiky. Mezi nimi je i Spokojený domov, obecně prospěšná společnost, která má svoji pobočku v Turnově. „Taťána Kuchařová přijela spolu s novou ředitelkou nadace Lucií Maliníkovou, která se seznamuje s podporovanými organizacemi, a dalšími dvěma kolegyněmi. Z časových důvodů stihly zástupkyně nadace navštívit jen jednu klientku terénní pečovatelské služby v Mnichově Hradišti, krátce si prohlédnout kontaktní místo v Turnově a poté následovalo drobné občerstvení připravené studenty hotelové školy ve Zborovské ulici, ve které turnovská pobočka Spokojeného domova sídlí,“ uvádí Petr Novák, manažer pro komunikaci této společnosti.

Taťáňa Kuchařová působila velmi uvolněně a se zájmem si vyslechla podrobnosti o činnosti společnosti. Její nadace podporuje terénní pečovatelskou službu Spokojeného domova už od roku 2009. V letošním roce mimo jiné o Spokojeném domově natočila krátký spot, který byl promítán 20. dubna na galavečeru v Ostravě, jehož přímý přenos mohli sledovat diváci České televize.

n201309241848_zap_365_2013_kucharovaPosláním Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci je kontinuální a systematické řešení problematické situace seniorů v České republice a zlepšení kvality jejich života. Nadace podporuje prověřené projekty, které vyhledává zejména s ohledem na jejich kvalitu, regionální potřebnost, dlouhodobost a udržitelnost. Tak je to uvedeno v oficiálních dokumentech nadace. Ta za pět let své činnosti mezi potřebné rozdělila již více než 18 mil. Kč. „Od samého počátku jsem chtěla, aby se nadace zaměřila na podporu seniorů a řešení jejich problémů. Uvědomuji si, že v naší společnosti jsou senioři opomíjenou skupinou obyvatel, která nedostává mnoho prostoru se realizovat, žít a dožít svůj život důstojně a plnohodnotně. Přiznám se, že se cítím šťastná a mám dobrý pocit, když vidím, jak může nadace pomáhat v sociálních projektech pro seniory. Jsou to stovky lidských osudů, za kterými se skrývají konkrétní lidé, kterým jsme pomohli zkvalitnit jejich život,“ uvádí ke své motivaci Taťána Kuchařová.

n201309241848_zap_366_2013_kucharovaTaťána je česko-slovenského původu, narodila se v Trnavě, poté žila v Opočně. Nyní je doma v různých koutech světa. Samozřejmě především v Praze. V 18 letech získala nejprestižnější světový titul Miss World 2006. Historicky nejmladší vítězka této světové soutěže krásy procestovala celý svět a mj. se začala významně podílet na humanitární pomoci znevýhodněných a nemocných jedinců po celém světě. Během jejího aktivního působení Miss World se za její pomoci podařilo získat přes 10 milionů USD na podporu humanitární oblasti po celém světě. Na základě svých zkušeností se sama, a jako jediná působící Miss World, rozhodla pokračovat ve svém charitativním působení, a to v zemi, ze které pochází, v České republice.

O. p. s. Spokojený domov vyvíjí svoji činnost především na Mnichovohradišťsku, Mladoboleslavsku, Jičínsku a Turnovsku. Ještě jako občanské sdružení byl založen v roce 2004 v Mnichově Hradišti. Společnost nabízí klientům pečovatelské služby spočívající nejen v zajištění nákupů a dovozu obědů, ale i v jednoduché výpomoci v domácnosti. Služby jsou poskytované nepřetržitě sedm dnů v týdnu. Kromě toho je tu také několik projektů a nabídek na trávení volného času. Novinkou je například kurz na využití počítače při pátrání po předcích, dozvíte se, jak pátrat ve starých matrikách při sestavování vlastního rodokmenu ad. Více najdete na www.spokojeny-domov.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.