PŘEDČASNÉ PARLAMENTNÍ VOLBY 2013, DÍL I

0

K letošním volbám do Poslanecké sněmovny se přihlásilo celkem 24 politických seskupení. Je jich podle zprávy agentury ČTK o tři méně než při minulých volbách v roce 2010. Ve všech krajích ovšem kandidátní listiny předložilo 17 stran, což je naopak o dvě více. V Libereckém kraji mají voliči v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny, které proběhnou 25. a 26. října,  možnost vybírat z 18 kandidátních listin stejně jako v letech 2010 a 2006. Kandidátky podaly v Libereckém kraji všechny parlamentní strany s výjimkou Věcí veřejných.

ČSSD povede do voleb bývalý skokan na lyžích Pavel Ploc, ODS českolipská starostka Hana Moudrá, TOP 09 starosta Semil Jan Farský, komunisty ředitel krajské záchranné služby Stanislav Mackovík. Lídrem zelených je psycholog Miroslav Hudec, KDU-ČSL povede do voleb náměstek liberecké primátorky Kamil Jan Svoboda. V čele kandidátky zemanovců je bývalý fotbalista Jan Nezmar, kandidátku hnutí ANO 2011 vede novinář Martin Komárek a kandidátku hnutí Úsvit Tomia Okamury Jana Hnyková.

V parlamentních volbách 2010 v Libereckém kraji zvítězila ODS s minimálním náskokem před TOP 09 a ČSSD. K urnám tehdy přišlo 61,41 % voličů.

Přehled stran, které kandidují do sněmovny v Libereckém kraji:
Česká pirátská strana, ČSSD, Dělnická strana sociální spravedlnosti, Hlavu vzhůru, KSČM, KDU-ČSL, LEV 21 – Národní socialisté, ODS, Romská demokratická strana, SPOZ, Strana soukromníků České republiky, Strana svobodných občanů, Strana zelených, Suverenita-Strana zdravého rozumu, TOP 09, ANO 2011, politické hnutí Změna, Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury.

Příště se projdeme napříč kandidátkami, hlavně se podíváme, kdo kandiduje z našeho regionu.

Související články (celkem 8)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.