OHLÉDNUTÍ ZA PŘEDVÁNOČNÍM SPORTEM NA TURNOVSKU A JEDNA LEDNOVÁ SUPER POZVÁNKA!

0

* BASKETBAL. Před posledním kolem první půle Východočeské ligy byl Turnov na 3. místě. Předvánoční víkend rozhodl, že Turnovští přezimují na 2. místě! TJ Turnov – TJ Jiskra Hořice 90:65 (23:12, 41:28, 67:47). Hráno v pátek 18. prosince. K zápasu nastupovali domácí oslabeni o Pospíchala, Brunclíka, Kaněru, Valšíka a dlouhodobě zraněného Klápštěho, přesto byli od prvních minut na hřišti pány. Jedenáct bodů nastřílel za první čtvrtinu Feštr a ještě stihl „převychovat“ hráče soupeře, s kterým byly už v loňské sezoně problémy.

Do hry se zapojili téměř všichni hráči na lavičce a zápas střelecky táhla čtveřice Jiříček, Velda, Feštr a konečně i Cvrček! Dobře jim sekundovali ostatní hráči. Statistiky: Jiříček 26 (6/5, 1×3), Velda 18 (4/4), Feštr 16 (4/3, 1×3), Cvrček 14 (4/3, 1×3), Nejedlo 7 (3/1), Petřivý 6 (2×3), Bartoň 3 (2/1), Jeníček, Kučera.  Šestky: 23/17 (69%), Trojky: 5.
TJ Turnov    Sokol Nová Paka 87:69 (41:18, 57:31, 72:49). O den později na domácí čekal těžší soupeř. Nová Paka nicméně přijela oslabena o dva dobré hráče. O průběhu celého zápasu rozhodla první čtvrtina. Začal to hned v úvodu Feštr dvěma trojkami a pak už koncert pokračoval a zapojili se do něj i ostatní na palubovce. Po první čtvrtině, která skončila 41:18 a chvílemi zaváněla exhibicí, bylo „vymalováno“. Výborně se rozehrál Petřivý a soupeře turnovský celek drtil hlavně rychlými protiútoky. V polovině zápasu domácí vedli 57:31, a tak dostali příležitost hlavně mladí. Je jasné, že v této chvíli začal zkušený novopacký tým (několik let v 2. NL) daleko více skórovat a domácí dělali více nevynucených chyb. Statistiky: Jiříček 22 (3/1, 1×3), Velda 17 (9/6, 1×3), Petřivý 16 (7/4), Bartoň 12 (4/2), Feštr 10 (2×3), Brunclík 5 (1×3), Pospíchal 2 (2/0), Jeníček 2, Nejedlo 1 (2/1), Kaněra, Cvrček.  Šestky: 27/14 (52%!!).  Trojky 5.

Oddíl basketbalu přeje všem svým příznivcům mnoho pohody a hodně zdraví v roce 2010 a těšíme se na vás na našich utkáních.

BASKETBALOVÁ SUPER POZVÁNKA:

Ve čtvrtek 14. ledna 2010 bude v turnovské sportovní hale k vidění basketbalová lahůdka – semifinále základní části českého poháru v basketbale mezi prvoligovými družstvy KONDORŮ LIBEREC A BK OPAVA „B“. Zápas začíná v hale TJ v 18.00 hodin.

* FLORBAL

Neděle 20. prosince

* Liberecká liga mužů (turnaj odehrán v Rokytnici nad Jizerou): TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou – TJ Turnov „B“  7:3, TJ Turnov – FBC Jílovští Hamršťata 3:5.

* Liberecká liga starších žáků (turnaj odehrán v Turnově): 1. FBK Campus Jablonec nad Nisou – TJ Turnov 5:7, TJ Turnov – Floorball club Liberec 1:16.

* HOKEJ

10. kolo Lomnické hokejové ligy, hráno 20. prosince na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou:

BHK Turnov – HC Semily 7:2 (1:0, 3:1, 2:1). Sestava BHK Turnov: Volf – Fanta, Rössler, Mikule J., Hájek – Řezníček, Sojka, Odcházel – Sluka, Šmucr, Lamač – Taibr, Kapras, Oplt – Škréta. Branky a nahrávky: Sojka – 2, Šmucr – 2, Oplt -2, Škréta.