NALAĎTE SI TELEVIZI KRKONOŠE

0

Televize Krkonoše – mediální kroužek, který funguje na Gymnáziu a SOŠ Jilemnice od září 2012, po několika desítkách úspěšných reportáží, natočila v novém takřka profesionálním televizním studiu sídlícím v místním Městském muzeu rozhovor s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou. Stalo se tak po jednání se starosty Svazku obcí Jilemnicka, které se konalo 17. února na městské radnici. S moderátorkou Sárou Tomášovou, která využívala všechny vymoženosti současné televizní techniky, včetně čtecího zařízení, před kamerou Víti Ježka a pod dohledem vedoucího směny Jana Plesníka hovořil hejtman například o spolupráci kraje s obcemi, o budoucnosti jilemnického gymnázia či o spolupráci kraje s jejich televizí.

„Přeji všem mladým krkonošským ´televizákům´, aby jim jejich zápal pro věc vydržel a dále natáčeli krásné a zajímavé reportáže, které budou jednou důležitým dokumentem v historii města,“ řekl hejtman s tím, že v nejbližší době, zřejmě již 14. května, nabídne Televizi Krkonoše možnost natočit jeho pravidelné setkávání s představiteli a občany měst a obcí Libereckého kraje u příležitosti Dne s hejtmanem v Jilemnici.

Televize Krkonoše připravuje programy v rámci mezinárodního projektu Život v regionu objektivem mladých, který pro žáky Gymnázia a SOŠ Jilemnice zajistil právě Svazek obcí a měst Jilemnicka í ve spolupráci s polskou obcí Karpacz.  Studio, které  se zpracovává zpravodajství, reportáže a dokumenty z regionu Jilemnicka, bylo otevřeno 22. října 2014 v Tržnici řemesel Městského muzea v Jilemnici. Studenti  gymnázia mohou využívat studio a techniku i pro natáčení školních pořadů.

Viz také: http://televize-krkonose.cz 

Mgr. Jiří Langer, tiskový mluvčí Libereckého kraje, jiri.langer@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.