FOTBALOVÉ OHLÉDNUTÍ: DEVĚT BRANEK V RASPENAVĚ A VÍTĚZNÁ MÍROVÁ

0

Fotbalové ohlédnutí za zápasy uplynulého víkendu začneme u turnovských žen, které se představily na domácím hřišti před velmi slušnou návštěvou. A fanoušky nezklamaly, soupeřky z Prahy porazily 2:0! Stejný výsledek, bohužel v opačném významu zaznamenali jejich divizní kolegové, kteří podlehli mužstvu Pardubic. Prohrála i pěnčínská divizní rezerva s favorizovaným Jablonečkem. Zajímavé utkání sehráli hráči Mírové v I. A třídě. V Raspenavě padlo celkem 9 branek! V I. B třídě se dařilo Rovensku, které spolu s Jenišovicemi „zahřívá“ střed tabulky.

FOTBAL ŽENY

* III. česká liga žen – sk. B: FK Pěnčín-Turnov WW – Bohemians Praha 1905 2:0 (1:0). Souboj o 9. příčku mistrovské tabulky skončil lépe pro domácí hráčky. Ty v krásném nedělním dopoledni přišlo proti soupeřkám zvučného jména podpořit na sto diváků. Těm se líbil hlavně první poločas, v němž divoženky předváděly pohledný fotbal. Jejich snaha se zúročila v 11. minutě, kdy po střele Janečkové se k odraženému míči dostala z libereckého Slovanu hostující Sittová a s přehledem vstřelila první branku utkání.
Pražandy se velmi snažily o vyrovnání, ale zadní řady Turnova v čele s gólmankou Homolkovou pracovaly spolehlivě do samého konce zápasu. Definitivní pojistku mohla přidat Filingerová, ale její trestný kop v 91. minutě vyškrábla ze šibenice Pourová na roh. Když už se hlavní sudí Mařík nadechoval k závěrečnému hvizdu, napřáhla z dálky domácí Kubáčková a za přispění hostující obrany skončil její odvážný pokus v síti klokanek podruhé!
Branky 11. Sittová, 90.+4. Kubáčková, rozhodčí Mařík, ŽK 1:1, diváků 100. Sestava: Homolková – Bočoková, Filingerová, Machová, Červinková (72. Mazánková) – Suchardová (46. Kubáčková), Janečková, Havlíková, Randáková (63. Rácová) – Sittová (82. Jiránková), Horáková (46. Votrubcová).

Ostatní výsledky: Všestudy – Mn. Hradiště 1:3, J. Lhota – K. Hora, Kounice – Čáslav, Poděbrady – Hradištko a Tuklaty – Mělník nehlášeno!

1. Meteor Hradišťko I                           17   15   2    0    76:11   47
2. FK Čáslav                                          17   15   0    2     86:9    45
3. FC Mělník „A“                                     17   13   2    2    97:18   41
4. DFK Mnichovo Hradiště                  18   10   1    7    91:37   31
5. SK Všestudy                                      18    9    3    6    52:28   30
6. Bohemia Poděbrady                        17    8    5    4    58:22   29
7. Čechie Tuklaty                                   17    9    2    6    49:39   29
8. Jestřábí Lhota                                    17    4    3   10   16:34   15
9. FK Pěnčín-Turnov WW                    18    4    3   11   14:52   15
10. DFK Bohemians 1905                   18    3    1   14   17:43   10
11. Sparta Kutná Hora                          17    2    3   12   12:61   9
12. Sokol Kounice                                  17    0    0   17   3:215   0

FOTBAL MUŽI

DIVIZE C

* Pardubice B – FK Pěnčín-Turnov 2:0 (1:0). Jako vždy aktivní hra Turnovských přinesla i šance, ale střelecký prach na jejich kopačkách tentokrát jakoby deštěm zvlhnul. Již v úvodní desetiminutovce se zastřeloval Koubek, jehož posléze napodobil na hrotu operující Petřík, ale Ptáček v kleci domácích jeho pokus vyrazil. Do koncovky se tlačil také Benek a tentokrát hlavou neuspěl v dobré pozici opět Petřík. Když už se zdálo, že soupeři si půjdou odpočinout do kabin za bezbrankového stavu, pardubická rezerva zakončila svou standardku přesnou hlavičkou Kakrdy.
Po obrátce měli tutéž výhodu i Turnovští, ale V. Hurtovi to tam nespadlo. Modrobílý prapor naděje na zvrat pak podržel Kamisch při stoprocentní šanci Růžičky. Poté Petřík vyslal ke zteči Bártu, ale jeho zakončení se pouze otřelo o pardubickou tyč! Předčasné rozuzlení tak dal duelu gól Fuseka.
V dalším domácím utkání teď FK Pěnčín-Turnov hostí v sousedském derby v neděli 19. května na Městském fotbalovém stadionu od 17.00 hodin Dobrovice.
Branky 45. Kakrda, 68. Fusek, rozhodčí Šmákal, ŽK 1:1, diváků 50. Sestava: Kamisch – D. Hurt, Hybner, Novotný, Tvrdý – Koubek (66. Ježek), Benek (75. Korček), Koťátko, V. Hurt – Bárta, Petřík.

Ostatní výsledky: Semily – Jirny 1:4, Holice – Ústí 0:4, Lhota – Letohrad 2:0, Náchod – K. Hora 1:1, D. Králové – N. Bydžov 0:2, Svitavy – Mšeno 0:3, Dobrovice – N. Paka 1:2

1. Jirny                                                 25   23   1    1     69:8    70
2. Kutná Hora                                     25   14   6    5    45:26   48
3. Mšeno                                             25   12   8    5    40:20   44
4. Ústí n. O.                                         25   13   1   11   48:37   40
5. Nová Paka                                      25   11   4   10   36:36   39
6. Pardubice B                                   25   11   5    9    40:31   38
7. Svitavy                                             25   10   5   10   45:45   35
8. Letohrad                                         25  10   4   11   39:35   34
9. Dobrovice                                       25    9    7    9    34:32   34
10. Náchod                                         25   10   3   12   39:35   33
11. Lhota p. L.                                    25    9   5    11   39:42   32
12. Pěnčín-Turnov                            25    9    3   13   33:51   30
13. D. Králové n. L.                            25    7    7   11   29:34   28
14. Semily                                           25    7    5   13   29:51   26
15. Nový Bydžov                                 25    7    5   13   27:47   26
16. Holice                                            25    3    2   20   19:73   11

* FK Pěnčín-Turnov B – Sokol Jablonec n. J. 1:4 (1:3). Proti jasnému postupujícímu se domácí vedeni L. Nahodilem příliš nevyhecovali a po chybách v defenzívě se prakticky porazili sami. Po gólech ve 4. a 18. minutě se té největší dopustil Randák, jenž si nechal uzmout míč ve vlastní šestnáctce a po půlhodině hry vlastně daroval hostům luxusní tříbrankové vedení. Po trestňáku Zdražila se pak v následné skrumáži nedokázal nikdo z domácích prosadit, takže jiskřičku naděje vykřesali po pěkné spolupráci až ve 45. minutě bratři Škrétové.
Nahrávač Dan nabil po obrátce i Vavřichovi, ale ten pálil pouze do náruče Farského. Na druhé straně se zaskvěl reflexivním zákrokem Hyka. Dobrý dojem si poněkud pokazil v 70. minutě, v níž za svá záda propustil nepříliš povedenou křížnou střelu. V hosty kontrolovaném závěru byl ještě přísně vyloučen pěnčínský Eichler a síly se vyrovnaly pět minut před koncem, kdy se za ošklivý faul na mladého Dlouhého poroučel do sprch i jeden z hráčů favorizovaného týmu.
Branka 45. J. Škréta, rozhodčí Nádeník, ŽK 0:1, ČK 1:1, diváků 90. Sestava: Hyka – Eichler, Matoušek, Šteffan, Čermák – Bezemek (85. Kunst), Zdražil, J. Škréta, Randák (46. Jaček) – D. Škréta (59. Dlouhý), Vavřich.

Utkání FK Sedmihorky – Sokol Doubí bylo odloženo pro nezpůsobilost hrací plochy.

Dohrávky: Pěnčín-Turnov B – Višňová 2:0, Košťálov – Doubí 0:2, Pěnčín – Jablonec 2:7, ostatní výsledky: Skalice – V. Hamry 4:1, VTJ Rapid – Pěnčín 3:3, Ž. Brod – Doksy 0:2, Hrádek – Višňová 1:0, Desná – Košťálov 5:3

1. Jablonec n. J.                            20   15   4    1    53:13   49
2. Doksy                                          20   12   2    6    44:22   38
3. Pěnčín                                         20   10   4    6    43:34   34
4. VTJ Rapid Liberec                    21    8    9    4    41:39   33
5. Železný Brod                              21    9    5    7    36:41   32
6. Skalice                                        21    8    5    8    35:38   29
7. Pěnčín-Turnov B                      21    8    4    9    31:43   28
8. Hrádek n. N.                               21    7    5    9    20:18   26
9. Desná                                         21    7    5    9    36:48   26
10. Doubí                                        20    7   3    10   27:38   23
11. Velké Hamry                            21    6    5   10   28:40   23
12. Višňová                                     20    6    4   10   37:36   22
13. Sedmihorky                            20    5    6    9    31:33   21
14. Košťálov                                  21    4    3   14   30:49   15

I. A třída

* Raspenava – Mírová pod Kozákovem 4:5 (2:2). Díky terénu na hranici regulérnosti se v pohraničí strhla divoká přestřelka, v níž měli nakonec navrch hosté. „Už v první minutě po rozehře trefil Krejčík tyč a chvíli na to nám Špína vystřelil vedení. A pak už šlo všechno ráz naráz,“ kroutil hlavou ještě druhý den vedoucí mužstva Jiří Kadlec. Ve 4. minutě se míč zastavil v kaluži a Tůta vyrovnal. S chutí hrající Krejčík si pak zopakoval gólovou spolupráci se Špínou a hosté opět vedli. V šancích se poté ocitli D. Zelnický a Horák, ale protože nedali, musel na druhé straně za Jíru zaskakovat Holeček. Domácí se přece jen dočkali, a to když využili zaváhání Ráliše – 2:2!
Po poločasové bouřce v kabině se Mírovští nestačili divit ani na hřišti. Koprnický životní trefou obrátil skóre ve prospěch posledního týmu. Naštěstí M. Jíra z trestného kopu nadvakrát dostal míč do raspenavské branky. Obrat dokonal svou další trefou Špína a když zvýšil Tokan na 3:5, zdálo se být rozhodnuto. V nervózním závěru se ještě „začervenal“ jeden z domácích hráčů a Koprnický podruhé trefil horní kout Jírovy branky.
Branky 2., 4. a 70. Špína, 64. M. Jíra, 74. Tokan, rozhodčí Diringer, ŽK 3:3, ČK 1:0, diváků 88. Sestava: J. Jíra – Ráliš, Hejduk, M. Zelnický, Holeček – Krejčík, Horák, M. Jíra, Beneš (85. Taibr) – D. Zelnický (64. Tokan), Špína.

Dohrávky: Hejnice – Mimoň 3:5, H. Branná – Lomnice 5:1, Stráž n. N. – Bozkov 4:0, ostatní výsledky: Stráž n. N. – Lomnice 1:0, Hejnice – H. Branná 3:4, Cvikov – Stráž p. R. 1:2, Bozkov – Kr. Studánka 4:3, Mimoň – Harrachov 2:1, Frýdlant – Jilemnice 1:0

I. B třída

* Jenišovice – Ruprechtice 0:3 (0:0). Bezbrankový první poločas nabídl po šanci na obou stranách, ale díky pohotovým zákrokům gólmanů proti Rampáčkovi a Víchovi se skóre neměnilo. To přišlo až v 52. minutě, kdy se rychlým kontrem prosadili fotbalovější hosté. Vymalováno mohlo být o čtvrthodinu později, ale Ruprechtičtí zblízka napálili pouze břevno. A protože ATAX nedokázal svou snahu gólově vyjádřit, svou odvrácenou tvář ukázal fotbalový Bůh domácím dvě minuty před koncem. Po špatném odkopu Pekaře se hosté dostali k tvrdé střele, kterou Sucharda neudržel, a díky pohotové dorážce bylo o vítězi zápasu rozhodnuto. Pohár hořkosti se naplnil v nastaveném čase, kdy po rohu padl po hlavičce zblízka třetí gól.
Rozhodčí Jirák, ŽK 1:1, diváků 30. Sestava: Sucharda – Pekař, Bubák, Šimek (59. Straka), Vích – Fiala (68. Hradecký), Bernard, Z. Kalousek, Krutský – Resl, Prkno.

* Rovensko p. Tr. – Železný Brod B 4:2 (3:1). Opět s útočníkem Novotným v bráně si od začátku šli domácí za definitivou v soutěži. Dobrý kolektivní výkon svými brankami podpořili ve 12. minutě z trestňáku Náhlovský, díky padesátiprocentní úspěšnosti ve svých čtyřech šancích Štěpnička a v 71. minutě Procházka. Hosté kontrovali chvíli před přestávkou Brožkem, ale hráči Rove, kteří si povinnou domácí výhru už ohlídali, jim dovolili jen korigovat Halamou pár minut před koncem.
Branky 20. a 23. Štěpnička, 12. Náhlovský, 71. Procházka, rozhodčí Trešl, ŽK 2:4, diváků 100. Sestava: Novotný – Rympler, Náhlovský, Kněbort, Varečka – Hanzl (75. Mencl), Štěpnička, Pařík, Špína – Procházka, L. Malý (60. Vágenknecht).

Dohrávky: Kokonín – Jenišovice 6:3, Zásada – Ž. Brod B 3:3, V. Hamry B – N. Ves 3:0, Plavy – Lučany 1:1, Držkov – Ruprechtice 0:0, Rokytnice – Mšeno B 2:5, ostatní výsledky: Zásada – Mšeno B 0:2, V. Hamry B – Držkov 0:0, Víchová – Plavy 1:2, Kokonín – Rokytnice nehlášeno!

Okresní soutěže

OP Semilska: M. Skála – Košťálov B 4:2, H. Branná B – Kruh 3:0, Roztoky – Mírová B 3:0, Vysoké – Martinice 4:1, Bělá – Libštát 1:1, Studenec – Mříčná 2:2, Lomnice B – Stružinec 1:3

14. Kruh                                   19    3    0   16   31:87   9

OS Semilska: Tatobity – Horka B 1:0, Poniklá – D. Branná 2:3, Vysoké B – Rovensko B 2:1, Víchová B – Bozkov B 1:3, Z. Lhota – N. Ves B 3:0, Horka A – Studenec B a Benecko – Libštát B nehlášeno!

1. Bozkov B                            18   14   1    3    83:37   43
2. Benecko                             18   11   4    3    53:34   37
3. Dolní Branná                     19   11   4    4    64:48   37
4. Víchová n. J. B                   19    9    4    6    48:33   31
5. Horka A                               17    9    3    5    41:32   30
6. Rovensko p. T. B               19    8    4    7    50:48   28
7. Poniklá                                19    8    3    8    44:31   27
8. Nová Ves n. P. B                18    7    4    7    39:41   25