PŘEDVOLEBNÍ ROZHOVOR S KANDIDÁTEM DO SENÁTU KARLEM STANNEREM

0

* Proč bychom měli v nadcházejících senátních volbách volit právě Karla Stannera? „Pokud se ptáte jako občan Turnova, tak odpověď zní, že bych rád v senátu zastupoval město Turnov a jeho okolí a do regionu přinesl nějaké nové impulzy. Myslím, že všechny tyto věci se dají výborně skloubit právě v senátorském křesle. Turnov ještě nikdy neměl svého zástupce v Senátu. Jako každého občana, který sleduje dění na naší politické scéně, je i pro mne chování našich politických zástupců velkým zklamáním. Mělo by se to rychle změnit.“

* Kandidujete za TOP 09… „Nejsem členem žádné politické strany, myslím, že více nestraníků ve státních orgánech by mohlo přinést do politiky více rozumu a postřehů obyčejných lidí. Tato strana mě oslovila s tím, že mě znají lidé na Turnovsku i Mladoboleslavsku. Že daleko větší organizace TOP v Mladé Boleslavi přijala za svého kandidáta občana Turnova, je pro mne a naše město povzbuzující pro další spolupráci. Beru to jako čest.“

* Když ve volbách uspějete, co považujete za nejdůležitější? „Chtěl bych spojit senátora, poslance parlamentu a krajské zastupitele v našem regionu do jednoho týmu. Myslím, že tohle tady zatím moc nefunguje a je to velká škoda. Jsem přesvědčen, že spoluprací zvolených zástupců by šlo více pomoci některým projektům ve městech a v obcích.“

* Na co se chcete více orientovat? „Protože jsem 20 let dělal s mladými lidmi, tak bych rád pracoval na úrovni volnočasových aktivit dětí a mládeže. V tom dnešním shonu a valících se zprávách o katastrofě našeho hospodářství v podobě státního dluhu, zvyšování cen, malé valorizace důchodů apod., nám nějak uniká starost o naše děti. Nemyslím, že se nesnažíme o ně starat, ale čas nám nedovoluje vytvořit hlavně v mimoškolní činnosti náplň, která by je zavedla do pozitivního prostředí, kde nebudeme mít starost o to, jakým směrem se ubírají. Rád bych také pomáhal řešit i ostatní problémy, které náš region zajímají a tíží. Nemocnice, školství i dopravní obslužnost. Vše ve spolupráci s poslanci, krajskými a městskými zastupiteli.“

DOTAZNÍK NA TURNOVSKÁ TÉMATA:

* Pracuje se v Turnově s mládeží na dostatečné úrovni?
Tak jako v jiných městech je vše na neziskových organizacích a sportovních klubech, a to nestačí. Je třeba větší podpora jak od ministerstva školství a mládeže, tak i kraje a města.

* Jste jako občan města spokojen s prací zdejší radnice a zastupitelů?
Vždy je co zlepšovat. Myslím, že v poslední době je atmosféra v zastupitelstvu horší než v předešlém období a rozhodování o věcech veřejných je složitější.

* Považujete sportoviště v Maškově zahradě za smysluplné a dobře vybrané co do místa?
Jsem jasně pro vybudování sportoviště v Maškově zahradě. Místo a dokumentace je připravená a jiné řešení by vše zbytečně prodražilo. Nejsem pro žádné megalomanské stavby, ale účelně využitý prostor. Bazén by měl být první investicí.

*Jste pro R35 jdoucí Turnovem a Českým rájem?
Jsem proti R35 v tomto provedení obzvlášť. Tříproudá silnice nic neřeší a čtyřproudá přes Turnov a Český ráj je zbytečná.

* Stavěl byste odlehčovací komunikaci od autobusového nádraží Na Lukách do Žižkovy ulice?
Tuto stavbu nepovažuji za odlehčovací. Prochází městem a je nesmyslná. Turnov není jen náměstí.

* Co říkáte podpoře kultury a sportu?
Kultura i sport jsou stavěny při rozdělování financí většinou proti sobě. Přitom je to obojí kultura (ducha a pohybu). Dnes jsou na tom obě tyto části našeho života mizerně. Rád bych v této oblasti, v případě zvolení, našemu regionu jako senátor pomohl.

Karel Stanner (*1949) žije v Turnově, je ženatý, má jednu dceru a dvě vnoučata. Vyučil se v Plastimatu Liberec, pracoval v turnovské Šroubárně, celý život ale prožil s fotbalem, ať už jako hráč nebo úspěšný trenér (má nejvyšší trenérskou profesionální licenci UEFA). Mezi jeho koníčky patří cestování a aktivní pohyb.
Do senátu v obvodu Mladoboleslavsko a Turnovsko kandiduje jako nezávislý za TOP 09.

(Zveřejněno v rámci předvolební inzerce.)

Související články (celkem 16)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.